Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Rozhodca zvýšil Rusovi známku pod tlakom

Sportnet|27. aug 2004 o 00:00

Kanadský rozhodca Chris Grabowecky, ktorý opravil známku pre ruského športového gymnastu Alexeja Nemova vo finále súťaže jednotlivcov povedal, že podľahol nátlaku vonkajšieho prostredia.

Podľa Graboweckého bolo publikum v hale nekontrolovateľné a šéf podujatia Rumun Adrian Stoica ho donútil urobiť opravu. "Nedá sa opísať ten tlak, ktorý na mňa vyvíjalo trinásťtisíc búrlivých divákov a pán Stoica. Zbadal som šéfa, ako na mňa ukazuje prstom, aby som k nemu prišiel. Prísne sa mi pozrel do očí a ja som následne zvýšil známku. Môj názor je ten, že by sme nemali vôbec rozhodovať v športe, ktorý je postavený na reakciách divákov," vyjadril sa Kanaďan, ktorý rozhoduje na medzinárodnej scéne už 11 rokov.

Stoica sa vo svojom utorkovom interview pre agentúru Reuters zmohol len na vyhlásenie, že aj rozhodcovia sú len ľudia a robia chyby. Ruský reprezentant Alexej Nemov vo svojom finálovom vystúpení na hrazde predviedol niekoľko úžasných momentov, no bodové ohodnotenie arbitrov vynieslo držiteľovi dvanástich olympijských medailí len piatu priečku.

Súvisiace články