Rosset sa lúči s profesionálnou kariérou

SITA|25. okt 2005 o 18:01

BAZILEJ 25. októbra (SITA, AFP) - Švajčiar Marc Rosset v utorok oznámil, že odíde z profesionálneho tenisu po tohtotýždňovom turnaji Swiss Indoors. Olympijský víťaz z Barcelony začal s profesionálnou ...

BAZILEJ 25. októbra (SITA, AFP) - Švajčiar Marc Rosset v utorok oznámil, že odíde z profesionálneho tenisu po tohtotýždňovom turnaji Swiss Indoors. Olympijský víťaz z Barcelony začal s profesionálnou kariérou v roku 1988, vo svojich sedemnástich rokoch. Najvyššie stál v rebríčku ATP o sedem rokov neskôr, kedy figuroval na deviatom mieste. Odvtedy však postupne klesol až na aktuálnu 674. priečku. "Moja kariéra sa v podstate skončila pred šiestimi mesiacmi. Pokračoval som len preto, aby som v prípade potreby pomohol daviscupovému tímu," nechal sa počuť 35-ročný Švajčiar, ktorý sa naposledy objavil vo dvojhre v októbri 2004 na turnaji v Petrohrade. "Moji priatelia mi povedali, aby som odohral ešte posledný oficiálny turnaj na okruhu ATP. Dostal som naň divokú kartu, poslednú v kariére. Nie som smutný, s rozhodnutím skončiť som sa medzičasom úplne stotožnil." Rosset nastúpi v úvodnom kole štvorhry v Bazileji po boku krajana Stanislasa Wawrinku proti českému páru Jiří Novák, Tomáš Berdych. Počas svojho pôsobenia vyhral 433 zápasov, v dvojhre získal 15 titulov na okruhoch ATP a zarobil 6 811 693 amerických dolárov.