Romário a Ronaldo sa pohádali

Romário (na snímke) obvinil Ronalda.
Romário (na snímke) obvinil Ronalda. (Autor: SITA/AP)
SITA|18. mar 2014 o 11:25

Romário obvinil Ronalda, že nesplnil sľub o voľných vstupenkách na MS 2014 pre hendikepovaných fanúšikov.

SAO PAULO. Brazílsky futbal by nebol brazílskym futbalom nebyť nevraživosti medzi veľkými postavami jeho histórie. Krajina päťnásobných majstrov sveta sa najnovšie zabáva na ďalšom kole výmeny názorov medzi bývalými kanoniermi Ronaldom a Romáriom.

Starší Romário obvinil mladšieho Ronalda, že nesplnil sľub o voľných vstupenkách na zápasy blížiacich sa majstrovstiev sveta pre hendikepovaných fanúšikov. Člen organizačného výboru sa bráni, že záväzok si nesplnila Brazílska futbalová konfederácia.

Ronaldo v pondelok vyslovil ľútosť nad útokom svojho bývalého reprezentačného kolegu z tímu majstrov sveta 1994.

"So zármutkom sledujem, ako ma Romário opakovane verejne činí zodpovedným za niečo, čo nie je v mojich rukách. Neviem, či to nazvať oportunizmom alebo ignorovaním. Jedno je však isté. Keby kongresman energiu vyplytvanú na očierňovanie mojej osoby použil na obhajovanie práv občanov a inštitúcií, všetci by sme z toho mali viac úžitku," odkázal prostredníctvom sociálnych sietí 37-ročný Ronaldo.

Dodal, že 32-tisíc vstupeniek pre ľudí s postihnutím nesľúbil on, ale Brazílska futbalová konfederácia. "Nie som politik, nereprezentujem konfederáciu a nesľubujem niečo, čo nemôžem splniť," vyhlásil.

Debatu vyvolal 48-ročný Romário zverejnením tri roky starej fotografie s Ronaldom na tlačovej konferencii v sídle národnej futbalovej konfederácie sprevádzanej slovami: "Táto snímka vznikla v roku 2011, keď Ronaldo verejne sľúbil vstupenky pre postihnutých ľudí. Odvtedy - nič!"

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Romário a Ronaldo sa pohádali