Roland Garros: Sú známi všetci štvrťfinalisti mužskej dvojhry

Rafael Nadal.
Rafael Nadal. (Autor: SITA/AP)
SITA|2. jún 2014 o 13:37

Slovák Blaško postúpil do 2. kola dvojhry juniorov.

PARÍŽ. Obhajca titulu Rafael Nadal suverénne postúpil do štvrťfinále grandslamového turnaja Roland Garros. Španielsky tenista v osemfinále zdolal Srba Dušana Lajoviča 6:1, 6:2, 6:1 a v ďalšom kole ho čaká repríza vlaňajšieho finále s Davidom Ferrerom.

Osemnásobný šampión z parížskej antuky Nadal zatiaľ nestratil na tohtoročnom turnaji ani set a svoju famóznu kariérnu bilanciu na Roland Garros upravil na 63 víťazstiev pri jedinej prehre.

Lajovič proti svetovej a turnajovej jednotke uhral iba štyri hry, o niečo viac práce mal piaty nasadený Ferrer pri štvorsetovom triumfe nad Juhoafričanom Kevinom Andersonom.

V prvom pondeľňajšom zápase 4. kola dvojhry mužov stratil španielsky favorit Ferrer s Juhoafričanom Andersonom jediný set po tajbrejku, vo zvyšných dominoval.

"Odohral som skvelý prvý set, hoci súper si v ňom podľa mňa nepočínal zle. Nerobil som chyby a od základnej čiary som mal kontrolu z oboch strán. Som spokojný," povedal Nadal.

Nadal si vo štvrťfinále zmeria sily s Ferrerom. Vlani ho vo finále zdolal 6:3, 6:2, 6:3 a teraz nastúpi s bilanciou 21:6. V aprílovom štvrťfinále v Monte Carle to však bolo 7:6 (1), 6:4 v prospech rivala.

"Myslím si, že som na tom o čosi lepšie ako vtedy v Monte Carle. Bude to však náročné," dodal Nadal.

Slovenský tenista Martin Blaško zvíťazil v pondelňajšom zápase 1. kola dvojhry juniorov na Roland Garros v Paríži nad Japoncom Kenom Onišim za 126 minút 4:6, 6:3, 6:3.

Dvojhra mužov - 4. kolo (osemfinále):

Rafael Nadal (Šp.-1) - Dušan Lajovič (Srb.) 6:1, 6:2, 6:1

David Ferrer (Šp.-5) - Kevin Anderson (JAR-19) 6:3, 6:3, 6:7 (5), 6:1

Andy Murray (V. Brit.-7) - Fernando Verdasco (Šp.-24) 6:4, 7:5, 7:6 (3)

Štvorhra mužov - štvrťfinále:

Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-12) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) 6:4, 6:2

Marin Draganja, Florin Mergea (Chor./Rum.) - Daniel Nestor, Nenad Zimonjič (Kan./Srb.-3) 6:7 (2), 6:3, 7:6 (5)

Miešaná štvorhra - štvrťfinále:

Julia Görgesová, Nenad Zimonjič (Nem./Srb.-8) - Katarina Srebotniková, Rohan Bopanna (Slovin./India-2) 2:6, 6:4, 10:5 (zápasový tajbrejk)

Tímea Babosová, Eric Butorac (Maď./USA) - Alizé Cornetová, Jonathan Eysseric (Fr.) 6:4, 6:3

Dvojhra juniorov - 1. kolo:

Martin Blaško (SR) - Ken Oniši (Jap.) 4:6, 6:3, 6:3 za 126 minút

Štvorhra juniorov - 1. kolo:

Martin Blaško, Alex Molčan (SR) - Čchung Jün-seong, Oh Čchan-jeong (Kór. rep.) 3:6, 7:6 (6), 10:8 (zápasový tajbrejk) za 92 minút

Domov»Tenis»Roland Garros: Sú známi všetci štvrťfinalisti mužskej dvojhry