Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Roddick v Cincinnati s trestným bodom za neškodný suvenír

SITA|16. aug 2011 o 14:27

Andy Roddick prehral v pondelok v 1. kole turnaja v Cincinnati s Nemcom Philippom Kohlschreiberom aj vinou trestného bodu, ktorého zásluhou sa súper v rozhodujúcom sete ujal vedenia 2:0.

MASON. Americký tenista Andy Roddick prehral v pondelok v 1. kole dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Cincinnati v Ohiu s Nemcom Philippom Kohlschreiberom 7:6 (5), 5:7, 1:6 aj vinou trestného bodu, ktorého zásluhou sa súper ujal vedenia 2:0 v rozhodujúcom sete.

Bývalý líder svetového rebríčka Roddick dostal od Carlosa Bernardesa napomenutie za šmarenie rakety o zem po strate druhej časti a potom dokonca prišiel o fiftín, keď po dvojchybe na 30:40 v druhom geme tretieho dejstva odpálil loptičku na tribúnu. Zraneniami v ostatnom čase prenasledovaný Roddick úplne stratil koncentráciu a zvyšok zápasu bol v podstate už iba formalitou.

"Okamžite po odpálení tej loptičky som to chcel zobrať nazad. Nesúhlasím však s názorom, že som do nej udrel z celej sily. Bola to vec na dôkladné posúdenie, dostal som rozhodcu do zložitej situácie. Nemôžem mu nič vyčítať, ale mne sa za cenu ôsmich hodín úsilia denne podarilo skrátiť predpokladanú šesťtýždňovú zdravotnú prestávku na tri týždne výluky a potom stačil zlomok sekundy na to, aby som bol mimo hry."

"Je to veľmi frustrujúce a na tenise trochu hlúpe i kontraproduktívne. V americkom futbale odhodíte od zlosti prilbu a je to vaša prilba. Potom sa čudujeme, že naše ratingy získava wrestling," zafilozofoval si Roddick a dodal:

"John McEnroe dostával vďaka svojim výbuchom viac reklám. Ja chápem, o čo sa rozhodca pri svojom verdikte opieral, ale vidím to tak, že niekto odišiel domov so suvenírom, inak to bola neškodná situácia a mne pritom zničila zápas."

Dvadsaťosemročný víťaz newyorských US Open 2003 Roddick, ktorý sa vracia do diania po zranení brušného svalstva, sa budúci týždeň predstaví na novom turnaji vo Winstone-Saleme:

"Dnes som cítil, že ešte nie som stopercentný. V nohách som nemal potrebnú výbušnosť. Aj z toho pramenili moje negatívne pocity. Boli v tom porovnateľným dielom zlosť aj sklamanie."

Súvisiace články