Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2018/2019 - Engelberg, Švajčiarsko:

3.Kamil StochPoľsko279,5 b(138,0 m + 131,0 m)
4.Karl GeigerNemecko278,6 b(137,0 m + 135,0 m)
5.Dawid KubackiPoľsko278,5 b(138,5 m + 133,5 m)
6.Markus EisenbichlerNemecko276,9 b(135,0 m + 137,0 m)

ENGELBERG. Japonský skokan na lyžiach Rjoju Kobajaši sa stal suverénnym víťazom nedeľňajších pretekov Svetového pohára na mostíku HS140 v Engelbergu.

V prvom kole pristál 22-ročný Japonec na značke 144 metrov, v druhom predviedol o sedem metrov kratší skok. Poliak Piotr Zyla za ním zaostal o 9,3 bodu.

Za medailovými stupňami štvrtý bol Nemec Karl Geiger, nezopakoval tak svoj sobotňajší triumf v Engelbergu.

Kobajaši slávil štvrtý individuálny triumf v tejto sezóne, predtým uspel dvakrát vo fínskej Ruke a raz v ruskom Nižnom Tagile.

Kobajaši zvýšil svoj náskok v celkovom poradí Svetového pohára pred Zylom na 111 bodov a bude topfavoritom blížiaceho sa Turné štyroch mostíkov.