Na Rely Fínska sa darí domácim jazdcom, sú na prvých troch miestach

Na snímke fínska posádka Esapekka Lappi - Janne Ferm na Toyote Yaris WRC na trati 7. rýchlostnej skúšky Jukojärvi počas 67. Neste Rally Finland. (Autor: TASR/AP)
SITA|29. júl 2017 o 22:32

Lídrom pretekov je Esapekka Lappi.

JYVÄSKYLÄ. Domáci jazdec Esapekka Lappi zotrval aj po sobote na prvom mieste motoristických pretekov Rely Fínska, deviatom podujatí seriálu majstrovstiev sveta 2017.

Po 21 rýchlostných skúškach mu patrí čas 2:13:02 hodiny. Druhé i tretie miesto obsadili jeho krajania Teemu Suninen a Juho Hänninen. Naopak, sobotňajšia časť pretekov sa nevydarila Fínovi Jarimu-Mattimu Latvalovi, ktorý bol po piatku na druhom mieste, no v sobotu klesol až na 24. priečku.

Pozíciu si o niečo vylepšil jeden z hlavných favoritov Belgičan Thierry Neuville, ktorý bol v piatok ôsmy, po sobote je na šiestom mieste. Na Rely Fínska po piatkovej havárii nepokračuje doterajší líder majstrovstiev sveta Sebastién Ogier.

6.Thierry NeuvilleBelgickoHyundai+ 1,31,6 min

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Na Rely Fínska sa darí domácim jazdcom, sú na prvých troch miestach