Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Radšej zle začať, ako zle skončiť, tvrdí Halák

Jaroslav Halák (Autor: TASR)
SITA|29. okt 2011 o 17:41

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák má zatiaľ chabú tohtosezónnu vizitku v NHL.

Jaroslav Halák o slabom začiatku sezóny: ,,Predstavoval som si to inak, ale je stále iba október. Pred nami je ešte veľa zápasov".

MONTREAL. Z piatich zápasov priviedol St. Louis k jedinému víťazstvu a do bránky sa nepostavil od 18. októbra, keď jeho tím utŕžil v Los Angeles hladkú prehru 0:5.

Pôvodne jeho náhradník Brian Elliott sa chytil šance skvelým spôsobom. Vychytal štyri víťazstvá s priemerom 1,59 inkasovaného gólu a úspešnosťou 95 percent vrátane shutoutu na ľade Vancouveru. Slovenského gólmana neznepokojuje, že sa dostal v tíme Blues na vedľajšiu koľaj.

,,Je logické, že tréner dáva prednosť brankárovi, ktorý sa chytil a vyhral pre nás už niekoľko zápasov. Tréner vycítil, že Brian má formu a veľké sebavedomie. Čo sa mňa týka, musím odovzdať maximum v tréningoch a čakať na šancu," vysvetlil 26-ročný Halák pre St. Louis Post-Dispatch.

K svojmu slabému začiatku sezóny slovenský reprezentant poznamenal: ,,Predstavoval som si to inak, ale je stále iba október. Nič sa nedeje. Pred nami je ešte veľa zápasov. Radšej zle začať, ako zle skončiť sezónu. Základom je pozitívne myslenie a drina na tréningu," dodal Halák.

Súvisiace články