Legenda: 25 percent je lepšie ako nula. Naše zápasy by boli vypredané

Radoslav Antl (vľavo) reprezentoval Slovensko na troch európskych a dvoch svetových šampionátoch. (Autor: TASR)
Daniel Dedina|11. jan 2022 o 15:30

Výnimočná Antlova séria môže pokračovať. Má to háčik.

Je slovenskou hádzanárskou legendou. So 721 gólmi mu patrí pozícia najlepšieho reprezentačného strelca v ére samostatnosti.

Bol súčasťou všetkých vrcholných turnajov, na ktorých sa slovenskí hádzanári predstavili. Trikrát si zahral na majstrovstvách Európy, dvakrát na majstrovstvách sveta.

Ako asistent reprezentačného trénera môže RADOSLAV ANTL zažiť domáci šampionát, do ktorého Slováci vstúpia vo štvrtok 13. januára.

Situáciu mu komplikuje pozitívny test na koronavírus, pre ktorý musel podstúpiť opakovaný test.

Slovensko a traja giganti európskej hádzanej - Francúzsko, Nemecko, Španielsko. Ako si spomínate na účinkovanie na premiérových ME 2006 vo Švajčiarsku?

V tom čase som pôsobil práve vo Švajčiarsku. Hrali sme v Bazileji a bolo to pre nás niečo špeciálne. Prvé majstrovstvá a hneď s takými veľkými mužstvami. Bývali sme spolu na hoteli a dennodenne sme stretávali hviezdy svetovej hádzanej. Bol to zážitok. Neuhrali sme, bohužiaľ, ani bod, ale nazbierali sme ohromné skúsenosti.

Tesne pred vstupom do turnaja ste si vyvrtli členok. Ako veľmi vás zranenie limitovalo?

Záleží od závažnosti zranenia. Ak si niekto vyvrtne členok opakovane, laboruje s tým dlhšie. U mňa to trvalo päť až sedem dní, takže nejako výrazne ma to neovplyvnilo. Keď sa blíži zápas, hráč zabudne, že ho niečo bolí. V ligových zápasoch by som možno na to myslel, ale na majstrovstvách Európy i sveta som sa chcel ukázať a uhrať vždy čo najlepší výsledok.

Rovnako bez bodu obstálo Slovensko aj o dva roky neskôr, na ME v Nórsku. V úvodnom zápase ste mali na dosah senzáciu, obhajcom titulu Francúzom ste podľahli o jediný gól 31:32. Nasledovali vysoké prehry s Islandom a najmä Švédskom (25:41).

Zápas proti Francúzsku sme nešťastne prehrali a odstrelili si v ňom šťastie. Potom nám nestačili sily. Vystrieľali sme si patróny a súperi nás rozobrali. Aj to prináša šport.

Slovenská reprezentácia na ME 2012, Radoslav Antl úplne vpravo. (Autor: TASR)

Prvý bod na majstrovstvách Európy získalo Slovensko v roku 2012. V záverečnom zápase skupiny proti domácemu Srbsku už nič neriešil. Opäť z toho bolo posledné 16. miesto.

Proti Srbom sme po polčase prehrávali 6:13, ale podarilo sa nám remizovať. Na záver sme turnaja sme podali dobrý výkon. Bol to náš prvý bod. Pevne verím, že na domácom šampionáte to zlomíme v náš prospech.

Nebyť zranení pred ME 2008, na troch európskych šampionátoch by Slovensko reprezentovali aj súčasný hlavný tréner Peter Kukučka a ďalší asistent Daniel Valo. Bavíte sa o tom medzi sebou?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články