Putalová sa do finále nedostala, skončila deviata

Na snímke Iveta Putalová počas halových majstrovstiev Slovenska v atletike.
Na snímke Iveta Putalová počas halových majstrovstiev Slovenska v atletike. (Autor: TASR)
SITA|3. mar 2017 o 21:06

Na súperky, ktoré postúpili, som nemala, povedala Putalová.

BELEHRAD. Slovenská reprezentantka Iveta Putalová sa neprebojovala do finále behu na 400 m na halových majstrovstvách Európy v atletike v Belehrade.

V prvom z troch semifinálových behov Putalová obsadila štvrté miesto výkonom 53,14 s, čo jej štvrtý najlepší výkon v jej kariére.

Na súperky, ktoré postúpili, som nemala. Cítim, že sa už nezlepšujem. Do budúcnosti budem uvažovať o prechode na 800 m.

Iveta Putalová, slovenská reprezentantka

Horšia z dvojice postupujúcich Poľka Malgorzata Holubová dosiahla čas 52,76 s. Putalovej osobný rekord má hodnotu 52,84 s.

Zverenka Marcela Lopuchovského v klube BK HNTN Bratislava Putalová obsadila v súčte všetkých troch semifinále 9. miesto.

Nevyšla jej teda obhajoba senzačnej štvrtej priečky z HME 2015 v Prahe. Najrýchlejšia spomedzi všetkých semifinalistiek bola Švajčiarka Léa Sprungerová (52,17).

"Na súperky, ktoré postúpili, som nemala. Cítim, že sa už nezlepšujem. Do budúcnosti budem uvažovať o prechode na 800 m," povedala Iveta Putalová.

Výsledky: ŽENY - 400 m - semifinále (do finále postúpili):