Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Psie záprahy: V Zuberci odštartovali prvým kolom ME a Európsky pohár

TASR|3. mar 2006 o 19:53

Zuberec 3. marca (TASR) - Úvodnými pretekmi odštartovali v Zuberci majstrovstvá Európy psích záprahov čistokrvných severských plemien. Piatkové prvé kolo ...

Zuberec 3. marca (TASR) - Úvodnými pretekmi odštartovali v Zuberci majstrovstvá Európy psích záprahov čistokrvných severských plemien. Piatkové prvé kolo preverilo 20 záprahov z piatich európskych krajín. Na 40 km dlhú trať sa vydali pretekári z Českej republiky, Nemecka, Poľska, Španielska a SR.

V kategórii pulka vedie po prvom dni nemecký reprezentant Kölzow Achim, v otvorenej kategórii s ôsmimi a viacerými psami prvá priečka patrí španielovi Gallardovi Baltasarovi, v kategórii záprahu 5 a 7 psov sibírsky husky Nemcovi Štephanovi Melzcovi. Kategóriu 5 až 7 psov Aljašský malamut, samojed a grónsky pes najrýchlejšie doviedol do cieľa Andrzej Wilczopolski. V kategórii 5 až 7 psov sibírsky husky vedie zatiaľ po prvom kole Rocco Pigola. V kategórii 3-4 severských psov vedie slovenský reprezentant Ľuboš Ocet.

V sobotu ráno (o 9.00 h) pokračujú preteky psích záprahov v Zuberci majstrovstvami Európy dištanc a zároveň sa uskutoční kolo európskeho pohára v kategórii šprint. Európsky pohár v šprinte sa uskutoční na 20 km trati.

Súvisiace články