Prvým semifinalistom nemeckej DEL sa stal Wolfsburg

SITA|27. mar 2011 o 17:53

Prvým semifinalistom play off nemeckej hokejovej DEL sa stal Wolfsburg, ktorý v nedeľu zdolal "žralokov" z Kolína 4:2.

BERLÍN. V nedeľňajších tretích zápasoch štvrťfinále play-off nemeckej hokejovej DEL sa zo slovenských hráčov darilo najmä dvojici obrancov Krefeldu Richardovi Pavlikovskému a Dušanovi Milovi.

Pavlikovský mal prsty v dvoch góloch domácich v zápase proti Hannoveru, kým Milo si pripísal bod za jednu gólovú prihrávku. Ich mužstvo však prehralo 3:4 po predĺžení a tím s Martinom Hlinkom v zostave sa ujal vedenia 2:1 v sérii hranej na tri víťazstvá.

Štvrťfinále vyraďovacích bojov sa stalo konečnou zastávkou pre Kolín, ktorého dres si oblieka aj útočník Ivan Čiernik. Západonemci prehrali aj v treťom spoločnom súboji proti Wolfsburgu (2:4) a sezóna sa pre nich skončila.

Výsledky nedeľňajších tretích zápasov štvrťfinále play-off nemeckej hokejovej DEL (hrá sa na 3 víťazstvá):

Krefeld - Hannover 3:4 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1) - stav série 1:2 / Richard Pavlikovský 0+2, Dušan Milo (obaja Krefeld) 0+1

Düsseldorf - Mannheim 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) - stav série 2:1

Eisbären Berlín - Ingolstadt 2:3 (2:1, 0:1, 0:1) - stav série 2:1

Wolfsburg - Kolín nad Rýnom 4:2 (2:0, 0:1, 2:1) - konečný výsledok série 3:0, Wolfsburg postúpil do semifinále