Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Proti Srbsku v Košiciach

Srbská tenistka Ana Ivanovičová vyhrala minulý týždeň turnaj v Berlíne a prvý raz sa dostala do top 10 svetového rebríčka. (Autor: REUTERS)
Sportnet|Publikované 17. máj 2007 o 00:00

Kapitán Mojmír Mihal ráta do tímu i s Jarmilou Gajdošovou. Srbky nahlásili najsilnejšiu zostavus oboma hráčkami svetovej desiatky Jankovičovou aj Ivanovičovou.

BRATISLAVA. Barážový zápas tenistiek o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie Slovensko - Srbsko sa bude hrať 14. a 15. júla v košickej Steel aréne na dvorci s povrchom plexipave. Hala pre 8300 divákov je domovským stánkom extraligových hokejistov a prvý raz bude slúžiť tenisu.

Slovenky sa do baráže dostali po aprílovej prehre v 1. kole s Češkami (0:5) v Bratislave, srbské tenistky si vybojovali postup z euro-africkej zóny.

„Zápas sa hrá po Wimbledone a pred sériou turnajov v Amerike, ktoré vyvrcholia grandslamovým US Open. Preto sme zvolili kurt s tvrdým povrchom,“ povedal kapitán slovenského tímu Mojmír Mihal. Minulý týždeň bol na turnaji v Prahe, kde okrem Dominiky Cibulkovej (121. vo svetovom rebríčku) sledoval v zápasoch aj Jarmilu Gajdošovú (85.), ktorá v Pohári federácie dlhší čas ne­hrala. Jednotkou by mala byť opäť Daniela Hantuchová (14.).

„Na turnaji Praha Open som hovoril s Gajdošovou. Je ochotná vrátiť sa do tímu,“ vravel kapitán o 19-ročnej tenistke. Vrásky na tvári mu však urobila predbežná zostava Srbska, v ktorej sú po prvý raz obidve najlepšie hráčky Srbska - Jelena Jankovičová (5.) aj Ana Ivanovičová (8.). „Ak prídu v najsilnejšom zložení, bude to ťažší súper než Česko,“ porovnával Mihal.

Jankovičová s Ivanovičovou sa doteraz v tíme jedna druhej vyhýbali a aj preto sa nedarilo Srbsku postúpiť do svetovej skupiny. Podľa reálnej sily by však mohli hrať o prvenstvo.

Košice sa môžu o dva mesiace tešiť na výborný tenis. „Rozhodli sme sa pre metropolu východu, aby sme podporili tenis aj mimo Bratislavy. Verím, že hala bude počas obidvoch dní vypredaná a nájdeme v hľadisku podporu ako v predtým v Sibamac aréne,“ doplnil kapitán Mojmír Mihal.

Funkcionári Slovenského tenisového zväzu pôvodne uvažovali, že by sa v Steel aréne hrala septembrová baráž Davis Cupu o postup do svetovej skupiny Slovensko - Južná Kórea. Jesenný termín je však neskorý, v tom čase bude už v plnom prúde hokejová extraliga a príprava antukového dvorca by si so samotným zápasom vyžiadala dvojtýždňové prerušenie. Preto tenisti nastúpia v septembri opäť v bratislavskej Sibamac aréne. (on)

Súvisiace články