Slovenskí basketbalisti vo Švajčiarsku neuspeli, prehrali po predĺžení

Slovensko zápas v Poprade nezvládlo. (Autor: TASR)

Predkvalifikácia o postup na ME 2021, A-skupina:

Švajčiarsko - Slovensko 83:80 po predĺžení

Švajčiarsko: Cotture 25, Mladjan 19, Portannese 11, Savoy 8, Kozic 3 (Kovac 13, Gravet a Olaniyi po 2, Burrell 0)

Slovensko: Sedmák 19, Körner a Kuric po 18, Bílik 8, Krajčovič 7 (Ihring 6, Fusek a Kozlík po 2, Bachan a Hlivák 0)

TH: 28/24 - 20/12, fauly: 22 - 26, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Martolini (Tal.), Dodds (V.Brit.), Olaru (Rum.)

Štvrtiny: 15:15, 16:23, 21:22, 19:11 - 12:9

FRIBOURG. Slovenskí basketbalisti podľahli domácim Švajčiarom 80:83 po predĺžení vo štvrtkovom zápase A-skupiny predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021.

Zverenci Ivana Rudeža vo vyrovnanom dueli viedli po prvom polčase o sedem bodov. Slováci však nezvládli štvrtú štvrtinu, v ktorej domáci zmazali osembodové manko a vynútili si predĺženie.

V pridanej päťminútovke pokračovala dráma, Švajčiari odskočili aj na šesť bodov, Slováci síce dokázali skorigovať, ale napokon im nestačila ani úspešná trojka Kyla Kurica sekundu pred koncom.

Basketbalisti Slovenska si po prehre skomplikovali situáciu v A-skupine, sú poslední s bilanciou dvoch prehier.

Slováci sa najbližšie v predkvalifikácii ME predstavia v nedeľu 25. februára na pôde Macedóncov, ktorým doma podľahli 66:74.

Tabuľka A-skupiny:

1.Macedónsko220157:1344 b
2.Švajčiarsko211151:1633 b
3.Slovensko202146:1572 b

Domov»Halové športy»Basketbal»Slovenskí basketbalisti vo Švajčiarsku neuspeli, prehrali po predĺžení