Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Prečo sa aj Cibulková zaujíma o bydlisko v Monte Carle

Dominika Cibulková si zarobila na turnajoch vyše 6 miliónov USD. (Autor: SME – TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
Ondrej Gajdoš|Publikované 18. júl 2014 o 19:36

Daňový raj v Monackom kniežatstve využívajú mnohí známi športovci s vysokými príjmami.

BRATISLAVA. Na návrat wimbledonskej víťazky Petry Kvitovej do Česka čakal aj poslanec Stanislav Huml.

Politik z Českej strany sociálno-demokratickej sa zamýšľal nad tým, že ak má tenistka trvalé bydlisko v Monaku, potom by jej mali odobrať občianstvo v Českej republike. Doma totiž neplatí dane.

Kvitová získala za titul na najbohatšom turnaji sveta prémiu 1,76 milióna libier, vo Veľkej Británii jej ju zdanili približne dvadsiatimi percentami.

Hrbatý tam býval

„Rád by som sa poslanca Humla spýtal, prečo on neplatí dva razy dane a prečo mu prekáža, že to nechcú robiť športovci,“ zareagoval na aféru v Česku bývalý dvanásty hráč sveta Dominik Hrbatý.

Rozhorčený nebol sám. „Tenisti platia dane z príjmov v krajine, kde sa hrá turnaj. A potom by mali byť ešte raz zaťažení v krajine, kde majú stále bydlisko.“

Monacké kniežactvo, kde je nulová daň, si vybralo za trvalý pobyt viacero svetových tenistov i špičkových hráčov z iných športov.

Zo Slovákov si Hrbatý písal Monte Carlo za svoju rezidenciu v rokoch 1996 - 2008, Daniela Hantuchová ju má doteraz. Dnes má pri Stredozemnom mori trvalý pobyt napríklad aj cyklista Peter Sagan.

„Na turnajoch v Británii majú v tomto smere prísne zákony - platí sa dokonca aj zo sponzorských zmlúv,“ pridal postreh bývalý slovenský daviscupový reprezentant.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články