Pražská Slavia prehrala s Přibramom

TASR|31. okt 2009 o 18:17

Futbalisti Slavie Praha pokračujú v nepresvedčivých výkonoch.

PRAHA. Futbalisti Slavie Praha prehrali v sobotu v zápase 11. kola českej Gambrinus ligy v Příbrame 0:1. V drese českého majstra, ktorý prehral už tretíkrát v posledných štyroch súbojoch, odohral celý zápas slovenský futbalista Matej Krajčík, jeho krajan a spoluhráč Peter Grajciar hral do 74. minúty.

Slavia nastúpila na rukávoch s čiernymi páskami na počesť zosnulej klubovej legendy Františka Veselého. Herne však sklamali, keď o ich prehre rozhodol obranca domácich Marek Plašil.

V šlágri kola sa Sparta Praha na Letnej rozišla v derby s Baníkom Ostrava nerozhodne 1:1. Hostia šli do vedenia v 54. minúte vďaka Danielovi Tchuřovi, domáci už ale o dve minúty vyrovnali, keď penaltu premenil slovenský stredopoliar Igor Žofčák.

Výsledok

Příbram - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Gól: 75. M. Plašil, 3962 divákov

Peter Grajciar hral do 74. min, Matej Krajčík (obaja Slavia) odohral celé stretnutie.

Sparta Praha - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Góly: 56. ŽOFČÁK (z 11 m) - 54. Tchuř, 9715 divákov.

Kucka celý zápas, Žofčák (obaja Sparta) nastúpil v 54. min - Zeher (Ostrava) nastúpil v 82. min.