Portland dosiahol šiestú výhru v rade

(Autor: SITA/AP)
SITA|17. nov 2013 o 22:39

Basketbalisti Portlandu zvíťazili v nedeľňajšom dueli zámorskej NBA na palubovke Toronto 118:110 po predĺžení.

TORONTO. Basketbalisti Los Angeles Lakers zdolali v nedeľňajšom zápase zámorskej NBA Detroit 114:99. Základ úspechu položili šnúrou 10:0 v závere tretej štvrtiny, vďaka ktorej sa dostali do vedenia 79:71. Jordan Hill v drese víťazov dosiahol 24 bodov a 17 doskokov. Detroit prehral piatykrát z posledných šiestich duelov.

Damian Lillard strelil sedem zo svojich 25 bodov v predĺžení a pomohol Portlandu zdolať Toronto 118:110. Domáci Raptors prehrávali vo štvrtej štvrtine už o šestnásť bodov, ale Rudy Gay so sirénou vyrovnal na 102:102. V predĺžení už dominovali hráči Trail Blazers. Portland vyhral šiesty duel v rade a dostal sa na 1. priečku Severozápadnej divízie.

Memphis vyhral v Sacramente 97:86, 22 bodmi a 10 doskokmi ho viedol Zach Randolph. Kings prehrali siedmy z posledných ôsmich súbojov.

Toronto - Portland 110:118 po predĺžení (29:31, 25:26, 15:22, 33:23 - 8:16)

Najviac bodov: Gay 30 (10 doskokov), DeRozan 29, Valančiunas 19 - Lillard (3 trojky) a Aldridge (11 doskokov) po 25, Batum 24 (5 trojok)

Sacramento - Memphis 86:97 (18:25, 16:22, 31:27, 21:23)

Najviac bodov: Outlaw 18, I. Thomas 15 (3 trojky), Thornton 12 - Z. Randolph 22 (10 doskokov), M. Gasol a Conley (3 trojky) po 19

Los Angeles Lakers - Detroit 114:99 (27:29, 23:27, 29:15, 35:28)

Najviac bodov: J. Hill 24 (17 doskokov), Meeks (4 trojky) a N. Young po 19 - Jennings 23 (4 trojky, 14 asistencií), Josh Smith 18 (3 trojky), Monroe 17