Porte sa stal víťazom 5. etapy na Tour Down Under

Domáci jazdec Richie Porte bol o 6 sekúnd rýchlejší ako kolumbijský prenasledovateľ sergio Henao. (Autor: facebook (Richie Porte))
Sportnet|23. jan 2016 o 10:52

Slovenskí cyklistickí súrodenci Velitsovci obsadili 50. (Martin), respektíve 88. priečku (Peter).

ADELAIDE. Domáci jazdec Richie Porte sa stal víťazom 5. etapy cyklistických pretekov Tour Down Under v Austrálii.

Člen tímu BMC Racing triumfoval na trati z McClaren Vale na vrchol kopca Old Willunga Hill v čase 3:34:16 h a znížil tak stratu na vedúceho jazdca priebežného poradia, svojho krajana Simona Gerransa.

Ten vedie celkovú klasifikáciu už len o deväť sekúnd.

Slovenskí reprezentanti Martin a Peter Velitsovci obsadili v sobotu 50., respektíve 88. miesto.

V priebežnom poradí je na tom lepšie Martin, ktorému patrí 46. priečka, Peter je 73.

"Nečakal som toto víťazstvo, nebolo v pláne. Spolujazdci mi však fantasticky pomohli. Je pekné byť tri roky po sebe prvý na Willunge. Vďaka patrí aj austrálskym fanúšikom. V cieľovom stúpaní bola atmosféra ako na Tour de France," cituje 30-ročného Porteho server Cyclingnews.

Preteky Tour Down Under vyvrcholia v nedeľu okruhmi okolo Adelaide, etapa má dĺžku 90 km.

Skúsený domáci jazdec Gerrans (35) je blízko svojho štvrtého celkového víťazstva, predchádzajúce tri dosiahol v rokoch 2006, 2012 a 2014.