Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Porošenko vyzval spojencov, aby zvážili účasť na MS v Rusku

Porošenko. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. mar 2015 o 13:25

Myslím, že kým sú ruské jednotky na Ukrajine, majstrovstvá sveta v tejto krajine sú nemysliteľné," uviedol Porošenko.

Berlín. Ukrajinský prezident Petro Porošenko navrhol spojencom svojej krajiny, aby zvážili bojkot futbalových MS sveta v Rusku 2018. A to v prípade, že "Rusko nestiahne svoje jednotky z východnej Ukrajiny".

V rozhovore pre nemecký denník Bild Porošenko vyhlásil, že futbal a politiku by radšej nespájal, ale momentálne nemá na výber, keďže ukrajinský klub Šachtar Doneck musí hrávať svoje zápasy na štadióne v Ľvove, keďže jeho "domovské mesto Doneck okupujú proruskí separatisti". Podľa neho by sa o bojkote futbalových majstrovstiev malo diskutovať.

"Myslím, že kým sú ruské jednotky na Ukrajine, majstrovstvá sveta v tejto krajine sú nemysliteľné," uviedol Porošenko, ktorý je na oficiálnej návšteve v Nemecku.

Ukrajinský prezident uviedol, že chce požiadať nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú o zosilnenie sankcií voči Rusku za "opakované porušovanie dohody o prímerí" zo strany separatistov.

Merkelová bola spolu s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom sprostredkovateľkou zmluvy o podmienkach obnovenia mieru na východe Ukrajiny, ktorou súčasťou bola aj dohoda o prímerí.

Súvisiace články