Polášek s Parrottom nestačili na americkú dvojicu

SITA|23. jan 2009 o 08:28

Slovenský tenista Filip Polášek a Američan Travis Parrott, pätnástky deblovej súťaže, prehrali v piatkovom stretnutí 2. kola štvorhry mužov.

MELBOURNE. Slovenský tenista Filip Polášek a Američan Travis Parrott, pätnástky deblovej súťaže, prehrali v piatkovom stretnutí 2. kola štvorhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (19. januára - 1. februára, dotácia 23,14 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s nenasadeným americkým párom Rajeev Ram, Bobby Reynolds za 154 minút 6:7 (5), 6:4, 4:6.

Šampióni z októbrového turnaja ATP v ruskom Petrohrade Polášek a Parrott pritom mali v rozhodujúcom sete náskok brejku a potom za stavu 3:3 na príjme šancu znova uniknúť prerazením servisu súperov. Nevyužili ju, a hoci sa v desiatej hre pri vlastnom podaní vymanili zo skóre 0:40, neodvrátili celkovo šiesty mečbal.

Dvadsaťtriročný Zvolenčan Polášek (35. v renkingu štvorhry), úradujúci domáci Tenista roka, absolvoval svoj debut na Grandslame Ázie a Pacifiku.

Ram, Reynolds (USA) - Parrott, Polášek (15-USA/SR) 7:6 (5), 4:6, 6:4