Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Podpaľač z Bayernu ide z väzenia, klub mu ponúkol prácu

Zhorená vila bývalého obrancu Bayernu Mníchov. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. aug 2013 o 14:59

"Vďaka Bayernu som v pohode. Čas za mrežami bol pre mňa nesmierne náročný a som klubu zaviazaný, že mi dáva takúto šancu," hovorí obranca.

BERLÍN. Bývalého obrancu nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov Brena, ktorého minulý rok obvinili z podpaľačstva, čiastočne prepustili z väzenia. Dvadsaťtriročnému Brazílčanovi ponúkol prácu jeho futbalový zamestnávateľ, bude pôsobiť vo funkcii asistenta hlavného trénera bavorského tímu do 23 rokov.

Juhoameričan v septembri 2011 úmyselne založil požiar v ním obývanej prenajatej vile v Mníchove. V júli 2012 ho odsúdili na tri roky a deväť mesiacov odňatia slobody. Odsedel si trinásť mesiacov a v pondelok predpoludním ho pustili za múry väznice. Súčasťou jeho čiastočného pobytu na slobode je aj dohoda, že Breno sa každý deň vráti do väznice.

"Stal sa zo mňa nový človek, vo väzení som sa mnohé naučil. Moja manželka a deti stáli pri mne a neustále ma podporovali," uviedol Breno, ktorého každý deň o 8.30 h pustia z väznice a po štyroch hodinách tréningu s Bayernom sa o 13.30 h musí hlásiť späť.

"Vďaka Bayernu som v pohode. Čas za mrežami bol pre mňa nesmierne náročný a som klubu zaviazaný, že mi dáva takúto šancu," doplnil Breno. Jeho právnik verí, že futbalista sa definitívne dostane na slobodu v januári budúceho roka.

"Urobíme všetko, aby sme pomohli Brenovi. Musíme sa poďakovať autoritám, ktoré s nami príkladne spolupracovali. Po úplnom odpykaní trestu ho deportujú a v Brazílii sa pokúsi nájsť futbalového zamestnávateľa a reštartovať svoju kariéru," vyhlásil prezident úradujúceho nemeckého i európskeho šampióna Uli Hoeness.

Súvisiace články