Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Po Zuzulovej sa na rakúskom ľadovci zranila aj Gantnerová

Jana Gantnerová (Autor: TASR)
SITA|10. okt 2013 o 07:09

Jana Gantnerová si zranila chrupavku v kolene, bez lyží zostane štyri týždne.

BRATISLAVA. Ľadovec v rakúskom Hintertuxe sa v priebehu týždňa stal osudný už pre druhú slovenskú reprezentantku v alpskom lyžovaní. Po Veronike Velez-Zuzulovej si na ňom pri tréningu poškodila ľavé koleno Jana Gantnerová a čaká ju nútená pauza.

V stredu absolvovala 24-ročná rodáčka z Kežmarku vyšetrenie magnetickou rezonanciou v Bratislave.

„Chrupavka v mojom kolene neprežila náraz a je poškodená. Diagnóza je dosť zničujúca a štyri týždne bez lyží znejú hrozivo. Na druhej strane, ja ako optimistka sa na to pozerám tak, že väzy sú v poriadku a stihnem ešte kvalitný slalomový tréning pred prvým štartom sezóny v Levi,“ uviedla Jana Gantnerová na svojom oficiálnom profile na Facebooku.

Účastníčka ZOH v rokoch 2006 a 2010 sa na nasledujúcu sezónu, ktorej vrcholom budú Hry XXII. olympiády v Soči, pripravovala v Južnej Amerike.

V Argentíne absolvovala tri štarty v Juhoamerickom pohári, v obrovskom slalome skončila dvakrát štvrtá, v slalome ju o pódiové umiestnenie obral „špicar“ na poslednej bránke.

Doterajšie maximum Jany Gantnerovej v seriáli Svetového pohára je 16. miesto v superkombinácii z februára 2014 vo francúzskom stredisku Méribel.

Súvisiace články