Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Po relaxačnom golfe tenis a beh

Sportnet|10. júl 2001 o 09:28

„Teplo a more máme radi. Pred dvoma rokmi sme boli na Bahamách, letoviská striedame, aby sme viac spoznali. Spoluhráči odpočívajú aj na Jamajke, Floride, Havajských ostrovoch. Po vlaňajšej sezóne sme uprednostnili dovolenku v horách,“ vraví Miroslav ...


Miroslav Šatan si našiel vlani v lete čas a prijal pozvanie na skúšobnú jazdu v kokpite F 1.ŠTARTFOTO – JÁN SÚKUP

„Teplo a more máme radi. Pred dvoma rokmi sme boli na Bahamách, letoviská striedame, aby sme viac spoznali. Spoluhráči odpočívajú aj na Jamajke, Floride, Havajských ostrovoch. Po vlaňajšej sezóne sme uprednostnili dovolenku v horách,“ vraví Miroslav Šatan, kapitán strieborného slovenského tímu na minuloročných majstrovstvách sveta v Petrohrade.

Dvadsaťšesťročný rodák z Topoľčian si s priateľkou Ingrid cez prebiehajúce leto kúpanie v teplom mori neužil. Po vypadnutí Buffala v play off s Pittsburghom strávili niekoľko dní v Los Angeles, kde ešte nepanovali plavecké horúčavy. Po turistike v Grand Canyone si počas trojdňovej zastávky v Las Vegas zaplávali aspoň v hotelovom bazéne.

Šarky je aj v týchto dňoch ešte v americkom Buffale. Pri čakaní na novú zmluvu nie je vylúčená alternatíva zmeny adresy, v zámorí by operatívnejšie zareagoval na veci súvisiace so sťahovaním. V podobnej situácii sa najlepší strelec olympiády v Lillehammeri ‘94 i vlaňajších MS ocitol v minulosti už viackrát, ostáva pokojný. Po večeroch sleduje spravodajstvo športovej televíznej stanice ESPN s aktuálnym textom o trejdoch v NHL a surfuje na inernete s adresami NHL. Verí, že budúcu olympijskú sezónu odštartuje včas, bez výpadku spôsobeného prípadnou nedohodou.

„Dodžiavam zásadu, že po skončení NHL minimálne mesiac dožičím svojmu telu absolútny fyzický pokoj. S výnimkou golfu, ktorý pokladám za relaxačnú aktivitu. Golf by som hral každý deň, baví ma to, no stále sa pokladám za začiatočníka. Tento šport vnímam ako kombináciu technickej a psychickej zdatnosti. Na začiatku je limitujúca technická výbava, po zvládnutí úderov sa zvyšuje nápor na nervy. Na greene je to však v nesúťažných podmienkach stále oddych,“ charakterizuje svoju záľubu M. Šatan.

Po mesačnom výdychu začína s individuálnou prípravou v rodičovskom dome v Jacovciach. Behá 2-3-krát do týždňa aspoň päťkilometrovú vzdialenosť. K tomu posilňovňa, kde rovnomerne zaťažuje všetky svalové partie. S bratom Petrom si spestruje prípravu na tenisových kurtoch. „Verím, že si zahrám už aj s mladším bratom Emilom,“ teší sa na jeho pokročilejšiu tenisovú formu opora slovenskej reprezentácie, ktorá zvykne začiatkom augusta korčuľovať na „rodnom“ zimáku v Topoľčanoch. „Určite sa zúčastním aj na kempe trénera Jána Filca v Piešťanoch, kde sa bude utužovať kolektív pred blížiacou sa olympiádou v Salt Lake City.“

Súvisiace články