Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Po dueli kvalifikácie napadol mladého futbalistu Čmelíka írsky hráč

Žilinčan Lukáš Čmelík (vpravo). (Autor: TASR)
TASR|1. apr 2015 o 20:27

Írsky hráč, ktorý bol v zápase vylúčený (Kevin Toner), si počkal na Lukáša Čmelíka a zákerne ho napadol.

MANNHEIM. Utorňajší duel slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov v druhej fáze kvalifikácie ME proti Írsku v Mannheime (2:2) mal nechutnú dohru.

Po skončení mimoriadne nervózneho zápasu so štyrmi červenými kartami jeden z írskych hráčov pri autobuse napadol mladého slovenského stredopoliara Lukáša Čmelíka. Informoval o tom portál Šport.sk.

"Ja som to nevidel. Videl to šofér autobusu. Írsky hráč, ktorý bol v zápase vylúčený (Kevin Toner), si počkal na Lukáša Čmelíka a zákerne ho napadol. Kým stihol zasiahnuť usporiadateľ, spomenutý futbalista už bol opäť v autobuse. Je samozrejmé, že to malo následnú oficiálnu dohru s delegátmi," uviedol pre Šport.sk vedúci slovenskej výpravy Samuel Slovák.

Ten potom riešil incident priamo na mieste s delegátom UEFA a írskeho futbalistu pravdepodobne neminie trest.

Čmelík zákerný atak mimo ihriska nečakal a zostal po ňom otrasený.

"Nemal žiadne vážnejšie zdravotné ťažkosti. Pre istotu sme ho poslali na vyšetrenia, aby sme si boli istí, že to nie je nič vážnejšie. Čakala ho cesta domov, takže sme nechceli riskovať počas letu žiadne prípadné problémy. Všetko nasvedčuje tomu, že bude v poriadku. Zrejme nebude môcť pár dní trénovať a určite ani hrať zápas," dodal Slovák.

Za incident sa už Slovenskému futbalovému zväzu ospravedlnil aj generálny sekretár írskej federácie a prisľúbil prísne potrestanie vinníka.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Chorvátsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Rakúsko vs. Severné Macedónsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Ukrajina
Kurzy prináša