Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Zažil obrovské veci. Končí lekár, ktorý bol v Bayerne viac ako 40 rokov

Radosť hráčov Bayernu Mníchov. (Autor: Matthias Schrader - TASR/AP)
TASR|12. jún 2020 o 17:13

Staral sa o veľké futbalové hviezdy.

MNÍCHOV. Éra lekára Hansa-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta v nemeckom futbalovom klube Bayern Mníchov sa skončí 30. júna po vyše štyroch dekádach. Bundesligový šampión o tom informoval v piatok v oficiálnom komuniké.

Sedemdesiatsedemročný Müller-Wohlfahrt pracoval v Bayerne od roku 1977. V rokoch 1995 až 2018 bol tiež lekárom nemeckej reprezentácie.

"Celý klub a mnohé hráčske generácie - od Franza Beckenbauera a Gerda Müllera cez Klausa Augenthalera a Bastiana Schweinsteigera až po Thomasa Müllera a Roberta Lewandowského - sú 'Mullovi' naveky vďačné. V klube odviedol excelentnú prácu a stanovil moderné štandardy vo svete športovej medicíny," citovala agentúra DPA predsedu FCB Karla-Heinza Rummeniggeho.

Ako ďalej stojí v komuniké, Müller-Wohlfahrt sa už sústredí len na svoju lekársku prax v meste. Tiež sa bude venovať výskumných projektom v mníchovskej Univerzitnej nemocnici.

"Keď sa pozriem späť na mojich štyridsať rokov v Bayerne, som šťastný a veľmi spokojný. Zažili sme tu spolu obrovské veci a oslavovali sme nespočetné úspechy. Tie spolu so všetkými, ktorých som v klube stretol, mali a majú na môj život pretrvávajúci vplyv," povedal lekár, ktorý okrem hráčov Bayernu liečil mnohých ďalších futbalistov, ale aj ďalších slávnych športovcov a svetové celebrity Usaina Bolta, Borisa Beckera, Bona či Erica Claptona.

Súvisiace články