Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Plavec Hackett v úlohe bociana

Sportnet|25. aug 2004 o 00:00

Austrálsky plavecký suverén v disciplíne na 1500 m voľným spôsobom Grant Hackett dostal po svojom triumfe ešte na Hrách Commonwealthu v Kuala Lumpur v roku 1998 množstvo gratulačných listov. Jeden však prišiel až deväť mesiacov po jeho víťazstve, ale ...

Austrálsky plavecký suverén v disciplíne na 1500 m voľným spôsobom Grant Hackett dostal po svojom triumfe ešte na Hrách Commonwealthu v Kuala Lumpur v roku 1998 množstvo gratulačných listov. Jeden však prišiel až deväť mesiacov po jeho víťazstve, ale bol o to pozoruhodnejší.

"Žena, ktorá ho písala, sa neúspešne pokúšala už niekoľko rokov so svojím manželom o splodenie dieťaťa. Podarilo sa im to až počas noci, keď som vyhral tisícpäťstovku v Kuala Lumpure," prezradil Hackett. Aktuálny už dvojnásobný olympijský víťaz na 1500 m voľným spôsobom na túto udalosť čoskoro zabudol, ale ďalší sled udalostí mu ju opäť pripomenul. Deväť mesiacov po olympijských hrách v Sydney dostal opäť list.

"Bol síce od inej ženy, ale o tom istom. Je to skutočne bizarné, ale moje víťazstvá na najdlhšej krauliarskej trati na vrcholných podujatiach pomáhajú ľuďom splodiť dieťa," povedal Hackett, ktorý bol pred finále v Aténach v inej pozícii: "Dostal som list od jednej zo žien, že sa budú pokúšať opäť splodiť potomka." Hackett svoje nepoznané schopnosti komentoval slovami: "Majú šťastie, že nie som šprintér. Inak by bolo po necelej minúte po všetkom."

(sita, reuters)

Súvisiace články