Pittsburgh vyrovnal sériu proti Tampe, rozhodol Crosby

Takto sa radoval Crosby (druhý zľava) po strelení víťazného gólu so spoluhráčmi. (Autor: SITA/ AP)
SITA|17. máj 2016 o 07:09

Tretí duel je na programe v stredu na ľade Tampy v Amalie Arene.

PITTSBURGH. Hokejisti Pittsburghu zvíťazili nad súpermi z Tampa Bay 3:2 po predlžení a vyrovnali stav série play-off finále Východnej konferencie NHL na 1:1.

Hrdinom domácich "tučniakov" sa stal kapitán Sidney Crosby, ktorý skóroval po 40 sekundách od začiatku predĺženia.

Crosby vyťažil z prihrávky Bryana Rusta a strelou bez prípravy prekonal Andreja Vasilevského v bránke Tampy Bay. Bol to štvrtý gól Crosbyho v tohtosezónnom play-off, ale prišiel po 8-zápasovom pôste.

Mladý Rus Vasilevskij (21) nahradil v bránke Lightning ostrieľaného Bena Bishopa, ktorý sa zranil v dolnej časti tela v predchádzajúcom súboji série.

Vasilevskij mal 38 zásahov, ale nestačilo to na víťazstvo. Gólman Pittsburghu Matt Murray si pripísal 19 zákrokov, Penguins zvíťazili v treťom zo štyroch predĺžení vo vyraďovacej časti sezóny 2015/16.

"Som šťastný, dnes sme si zaslúžili zvíťaziť. Či už som skóroval v ostatných siedmich zápasoch alebo nie, toto je dobrý pocit byť odmenený," povedal Sidney Crosby podľa webu NHL.

Ku gólovej situácii povedal, že si zakričal na spoluhráča s pukom, ktorý ho zrejme nevidel nabiehať.

"Len som mu chcel dať vedieť, že som tam s ním. Nevedel som, čo sa chystá urobiť. Napokon mi to pekne posunul do priestoru, z ktorého som mohol pekne vypáliť," dodal Crosby.

Play-off NHL - konferenčné finále:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 3:2 po predĺžení (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 5. Cullen (Fehr, Kühnhackl), 10. Kessel (Bonino, Hagelin), 61. Crosby (Rust, Dumoulin) - 17. Stralman (Marchessault, Hedman), 20. Drouin (J. T. Brown, Carle)