Pinturault predviedol v Japonsku najlepší výkon.
Pinturault predviedol v Japonsku najlepší výkon. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. feb 2016 o 09:08

Slovenský lyžiar Adam Žampa získal dva body do klasifikácie Svetového pohára.

JUZAWA NAEBA. Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault vyhral sobotňajší obrovský slalom Svetového pohára v japonskom stredisku Juzawa Naeba a slávil tak druhé víťazstvo v sezóne po triumfe v alpskej kombinácii v Kitzbüheli.

Na druhú priečku odsunul o 51 stotín sekundy krajana Mathieua Favreho, na pódiu ich doplnil Talian Massimiliano Blardone (+0,67 s).

Slovenský reprezentant Adam Žampa získal dva body za 29. miesto (+4,02), jeho brat Andreas sa do 2. kola nekvalifikoval.

"Ďalšie body v obráku, tentoraz 29. miesto. Krok po kroku a bod k bodu, preto sa teším z tých lepších častí trate," uviedol Adam Žampa na svojej facebookovej prezentácii.

alie body v obraku tento krt 29. miesto. Step by step a bod k bodu preto sa tem z tch lepch asti trate ...

Posted by Adam Zampa on Friday, February 12, 2016

Pinturault, ktorý figuroval po 1. kole na druhom mieste, predviedol dravú druhú jazdu, ktorá mu vyniesla prvenstvo, už 11. v kariére v prestížnom seriáli.

"V druhom kole boli náročné podmienky, bolo treba uvažovať nad tým, v ktorých miestach pustiť lyže a kde zasa spomaliť," povedal víťazný Pinturault pre ORF.

Naopak líder po 1. kole Nemec Fritz Dopfer nezvládol tlak a spadol na siedmu priečku.

Obhajca veľkého glóbusu Marcel Hirscher skončil šiesty (+1,31) a upevnil si vedúce postavenie v SP, na druhého Nóra Henrika Kristoffersena má náskok 124 bodov. Rakúšan vedie aj priebežnú klasifikáciu v "obráku".