Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Philadelphia sa ďalej posilňuje

Sportnet|21. feb 2004 o 00:00

PHILADELPHIA - Philadelphia Flyers neprestáva dopĺňať svoj káder. Poslednou posilou je útočník Alexej Žamnov z Chicago Blackhawks.


Alexej Žamnov. FOTO - PHILADELPHIAFLYERS.COMRodák z Moskvy tak zamieril z druhého najslabšieho tímu súťaže do mužstva, ktoré bojuje o Prezidentskú trofej pre víťaza základnej časti a má veľké šance na zisk Stanleyho pohára. Opačným smerom poslali letci obrancu Jima Vandermeera a centra Colina Frasera. Oba kluby si zároveň vymenili práva výberu v drafte - Chicago si bude v roku 2004 namiesto Flyers vyberať v 2. kole, Philadelphia zasa vo štvrtom.

Blackhawks v posledných dňoch začali s rozpredajom kádra, v pondelok vymenili do Nashvillu svojho najlepšieho strelca sezóny Steva Sullivana. „Žamnov je výnimočný hráč. Je veľmi dobrý vo vedení puku, spoľahlivý v defenzíve a mimoriadne rýchly. Navyše je využiteľný v presilovkách a dobrý na vhadzovaniach," netajil radosť z trejdu generálny manažér Philadelphie Bob Clarke.

Letci nutne potrebovali centra, pretože Jeremy Roenick a Keith Primeau sú zranení. Tridsaťtriročný Žamnov vynechal v úvode sezóny 35 zápasov pre problémy s chrbtom. V doterajšom priebehu ročníka nastúpil v 23 zápasoch, v ktorých zaznamenal 6 gólov a 12 asistencií. „Chrbát už mám v poriadku. Cítim sa stále lepšie. Posledný mesiac však bol pre mňa veľmi ťažký, pretože sa objavilo viacero špekulácií o mojej výmene. Som rád, že už je tomu koniec. Philadelphia má skvelý tím. Strávil som osem rokov v Chicagu, teraz mám možnosť pobiť sa o Stanleyho pohár," uviedol Žamnov, ktorý začínal s kariérou v tíme Winnipeg Jets v sezóne 1992/93. Do Chicaga ho vymenili v roku 1996. Celkovo odohral v NHL 763 stretnutí s bilanciou 243 gólov a 448 asistencií. (sita)

Súvisiace články