Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Djokovičov duchovný poradca: Kritizujú ho za putovanie cestou lásky

Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. dec 2017 o 14:25

Srbský tenista obmenil prakticky celý tím, svojho duchovného poradcu si ale nechal.

MADRID. Nútená pauza srbského tenistu Novaka Djokoviča pre problémy s lakťom dominantnej pravej ruky bola zásahom vyššej moci, ktorý prišiel v pravý čas.

"Zranenie mu pomohlo oddýchnuť si a pozviechať sa," vyhlásil španielsky duchovný poradca 30-ročného Belehradčana Pepe Imaz v rozhovore pre El País.

Obmenil takmer celý tím, ale Imaz ostal

"Jeho telo potrebovalo prestávku. Počas celej svojej kariéry nemal žiadny mentálny výpadok. Dostal sa na vrchol a neprestal drieť, ale už to ďalej nešlo," pokračoval Imaz.

Motivátor fungujúci pod mottom "Amor y Paz" (láska a pokoj) sa vyjadril aj k podotknutiam okolia o možnom neblahom vplyve na Djokoviča.

Pepe Imaz. (Autor: TASR/AP)

"Namiesto toho, aby k nemu vzhliadali a vnímali to ako príklad, kritizujú ho za putovanie cestou lásky. Všetci tí neprajníci však čakali na stratu formy, kým na to začali poukazovať," povedal Imaz, ktorý je v zázemí Djokoviča od roku 2012.

Srb sa najprv vlani rozišiel s nemeckým tzv. superkoučom Borisom Beckerom a tento rok prakticky kompletne vymenil celý svoj tím vrátane slovenského trénera Mariána Vajdu, s Imazom naďalej spolupracuje.

"Jedným z najkrajších spoločných okamihov bolo, keď sme vo vzájomnej prítomnosti strávili noc pred jeho semifinálovým víťazstvom nad Dominicom Thiemom v semifinále Roland Garros 2016. Po štyroch rokoch spolupráce mi povedal, že sa blíži k splneniu svojich cieľov a je to fantastické, ale on si zachováva chladnú hlavu a vôbec nepociťuje nervozitu či frustráciu," zaspomínal si Imaz.

Vráti sa na konci decembra

Djokovič napokon vlani na parížskej antuke zavŕšil tzv. kariérny Grand Slam, odvtedy sa však - na svoje pomery - výkonnostne hľadal. Na piatich následných podujatiach veľkej štvorky sa iba raz dostal za štvrťfinále: neúspešne si zahral o trofej so Švajčiarom Stanom Wawrinkom na US Open 2016.

Už 26. júla 2017 oznámil, že zo zdravotných dôvodov vynechá zvyšok sezóny. Na základe konzultácie s viacerými odborníkmi vylúčil potrebu operácie, nekonkretizoval rozsah problému.

Dvanásteho júla nedohral štvrťfinále Wimbledonu na tráve v Londýne proti Čechovi Tomášovi Berdychovi, odstúpil za stavu 6:7 (2), 0:2. Následne priznal, že ruka ho sužuje už rok a pol.

28. - 30. decembra

sa vráti Djokovič do akcie na exhibícii v SAE.

Djokovičov od mája fungujúci nový superkouč Andre Agassi z USA v novembri pre ESPN povedal, že zverenec mal fraktúru. Srb nedávno prizval do svojho realizačného štábu Čecha Radka Štěpánka. Tento rok mu pomáhal aj Chorvát Mario Ančič.

Držiteľ 68 singlových titulov Djokovič sa vráti do diania už na sklonku tohto kalendárneho roka: 28. - 30. decembra sa predstaví na prestížnom exhibičnom podujatí Mubadala World Tennis Championship na tvrdom povrchu v areáli International Tennis Center v komplexe Zayed Sports City v Abú Zabí v SAE.

V semifinálovom 2. kole, do ktorého ho organizátori nasadili, bude v piatok 29. decembra čeliť postupujúcemu zo súboja Dominic Thiem (Rak.) - Milos Raonic (Kan.).

Súvisiace články