Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Paralelné slalomy vyhrali Pietiläová-Holmnerová a Ivica Kostelič

SITA|2. jan 2011 o 18:17

Premiérovými víťazmi paralelných slalomov zaratúvaných do celkového hodnotenia Svetového pohára alpských lyžiarov sa v nedeľu v Mníchove stali Švédka Maria Pietiläová-Holmnerová a Chorvát Ivica Kostelič.

MNÍCHOV. Pietiläová-Holmnerová si vo finále v súčte dvoch jázd poradila so Slovinkou Tinou Mazeovou a Kostelič s Francúzom Julienom Lizerouxom.

V súbojoch o 3. miesto, resp. tzv. malých finále, uspela Rakúšanka Elisabeth Görglová nad Taliankou Danielou Merighettiovou a Američan Bode Miller nad Nemcom Felixom Neureutherom. Atraktívnej novinke sa pod umelým osvetlením v centre Mníchova prizeralo vyše 50 000 divákov. Víťazi okrem 100 bodov do bojov o veľký krištáľový glóbus zinkasovali aj hlavnú prémiu 40 000 CHF.

Na mníchovskom Olympiabergu (564 m) sa jazdilo vyraďovacím systémom od osemfinále až po finále vo vopred vyžrebovaných dvojiciach, ktoré boli zoradené do „pavúka“. Každá z dvojíc absolvovala dve porovnávacie jazdy a ten z pretekárov, ktorý dosiahol v súčte oboch jázd rýchlejší čas, postúpil do ďalšieho kola. To isté platilo aj pre ženy.

V mníchovských pretekoch pod umelým osvetlením mali právo štartu prví šestnásti zjazdári a zjazdárky v tzv. „World Cup Start List“, čiže podľa listiny pre nasadzovanie v pretekoch Svetového pohára. Slovenka Veronika Zuzulová si účasť v Mníchove na základe tohto dlhodobého pravidla nevybojovala a predstaví sa až v špeciálnom slalome 4. januára v Záhrebe.

Konečné poradie v Mníchove:

ŽENY

1. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.), 2. Tina Mazeová (Slovin.), 3. Elisabeth Görglová (Rak.), 4. Daniela Merighettiová (Tal.)

MUŽI

1. Ivica Kostelič (Chorv.), 2. Julien Lizeroux (Fr.). 3. Bode Miller (USA), 4. Felix Neureuther (Nem.)

Súvisiace články