Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila
(Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. feb 2018 o 12:00

Pozrite si program zimných olympijských hier 2018 v juhokórejskom Pjongčangu na deň 12. február 2018.

Olympiáda 2018 (ZOH, Pjongčang, Južná Kórea)

Program 3. dňa - 12. február 2018 (pondelok)

Slovenské vrcholy dňa:

  • Slovenské lyžiarky Petra Vlhová, Barbara Kantorová a Soňa Moravčíková si na svoj prvý štart na olympiáde v Pjongčangu musia počkať. Obrovský slalom žien, ktorý sa mal začať o 2:15, organizátori pre zlé počasie preložili na štvrtok.
  • Biatlonistky majú na programe stíhacie preteky na 12,5 km. Do nich sa zo šprintu dostali Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková. Kuzminová získala v tejto disciplíne striebro vo Vancouveri 2010, o štyri roky neskôr v Soči bola šiesta.
  • O medailu by mohla zabojovať aj snoubordistka Klaudia Medlová, ktorá sa objaví vo finále slopestyle.

Akrobatické lyžovanie

11:30 moguls muži – kvalifikácia (2. kolo)

13:00 moguls muži – finále (1. kolo)

13:35 moguls muži – finále (1. kolo)

14:10 moguls muži – finále (1. kolo)

Alpské lyžovanie

2:15 obrovský slalom ženy – 1. a 2. kolo (Vlhová, Moravčíková, Kantorová)

(organizátori disciplínu pre silný vietor preložili na štvrtok)

Biatlon

11:10 stíhacie preteky ženy – 10 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)

13:00 stíhacie preteky muži – 12,5 km (Matej Kazár, Martin Otčenáš)

Curling

1:05 Kanada - Nórsko (miešané páry - semifinále)

12:05 Olympijskí športovci z Ruska - Švajčiarsko (miešané páry - semifinále)

Krasokorčuľovanie

2:00 Tímová súťaž - voľný program, muži

3:10 Tímová súťaž - voľný program, ženy

4:20 Tímová súťaž - voľné jazdy, tanečné páry

Ľadový hokej

8:40 Švajčiarsko – Japonsko (ženy)

13:10 Švédsko – Kórea (ženy)

Rýchlokorčuľovanie

13:30 1500 m ženy – finále

Sane

11:50 jazda 1 a 2 ženy (Katarína Šimoňáková)

Snoubording

2:00 slopestyle ženy – finále (1. kolo, Klaudia Medlová)

2:33 slopestyle ženy – finále (2. kolo, Klaudia Medlová)

5:30 U-rampa ženy – kvalifikácia (1. kolo)

6:17 U-rampa ženy – kvalifikácia (2. kolo)

Skoky na lyžiach

13:50 stredný mostík ženy – hlavná súťaž

Súvisiace články