Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Oliseh odišiel na hosťovanie do Bochumu do roku 2004

TASR|10. jan 2003 o 14:34

Berlín 10. januára (TASR) - Nemecký futbalový klub VfL Bochum prijal na hosťovanie nigérijského legionára Sundaya Oliseha z Borussie Dortmund s opciou ...

Berlín 10. januára (TASR) - Nemecký futbalový klub VfL Bochum prijal na hosťovanie nigérijského legionára Sundaya Oliseha z Borussie Dortmund s opciou na trvalý prestup.

Vedenie Bochumu podpísalo s Nigérijčanom kontrakt do júla 2004. Oliseh prišiel do vestfálskej metropoly v roku 2000 a jeho odchod do susedného Bochumu oznámilo vedenie klubu už na začiatku týždňa.

Bývalý hráč Juventusu Turín, Ajaxu Amsterdam a FC Kolín odletí za svojimi novými spoluhráčmi do tréningového kempu v Turecku, kde sa stretne so svojím staronovým trénerom z Kolína Peterom Neururerom. Borussia bude podľa zmluvy vyplácať časť hráčoveho platu vo výške 2 miliónov eúr.

Bývalý kapitán nigérijskej reprezentácie nastúpil za svoju krajinu v 51 zápasoch, vrátane MS 1994 v USA a OH 1996 v Atlante. Vo februári minulého roku však u vedenia upadol do nemilosti pre jeho prostest pre nevyplatené odmeny počas Afrického pohára národov v Mali.

Súvisiace články