Oktagon 30: Kopy do genitálií Brazílčan ustál, ale na Škvorov tlak nemal nárok

Český bojovník Daniel Škvor.
Český bojovník Daniel Škvor. (Zdroj: Oktagon MMA)
SvetMMA|30. dec 2021 o 20:56 (aktualizované 30. dec 2021 o 21:32)

Škvor dominoval.

BRNO. Predzápasy turnaja Oktagon 30 pokračovali zápasom domáceho zápasníka Daniela Škvora, ktorého preveril Brazílčan Jonathan Azevedo.

Očakával sa priebeh v postoji, no skúsený kickboxer Škvor si musel dávať pozor, aby to nebolo skôr jeho želaním. Azevedo je držiteľ hnedý pás v brazílskom džiu-džitsu a práve prenesenie zápasu na zem mohlo byť jeho najväčšou zbraňou.

V zápase sa ale na zemi Azevedo ocitol jedine v prípade, keď sa zotavoval z nepríjemných úderov do genitálií.

Neurobil som to schválne,“ zdôraznil Daniel Škvor. Samozrejme, v oboch prípadoch išlo o neúmyselné situácie.

To boli azda jediné momenty, v ktorých Škvor chyboval, hoci nechtiac. Vo zvyšnom priebehu súboja dominoval.

Brazílsky bojovník ešte v závere prvého kola ustál mohutný tlak, no vzápätí ho skontroloval doktor. Azevedo už do druhého kola nenastúpil a Škvor mohol sláviť druhé víťazstvo v MMA.

Priebeh zápasu

1. kolo

Škvor ihneď zaberá stred oktagonu, v postoji by mal určovať tempo on. Au, tak toto je nepríjemné. Škvor nechtiac zasiahol Azeveda kopom do genitálií, toto si vyžiada kratšiu pauzu, kým sa Azevedo pozbiera.

Pokračujeme a Azevedo sa toho tiež nebojí, pekná, rýchla kombinácia. Lenže postojársky zápas so Škvorom je veľkým rizikom a Azevedo teraz naplno pocítil, prečo si má dávať taký pozor. Škvor ho trafil nepríjemnou ranou a Azevedo sa snaží prežiť a udržať v zápase.

Prestrelka a to snáď nie je možné. Škvorovi sa opäť podarilo zasiahnuť Azeveda do genitálií. A v tomto prípade to vyzerá na o čosi dlhšiu pauzu. Našťastie, aj teraz môže duel pokračovať ďalej.

Škvor je rozhodne nebezpečnejší, v klinči dominuje. Azevedo však ukazuje aj svetlé momenty, nechce byť len súperovým fackovacím panákom, ale ku koncu kola vlastne nemá na výber. Škvor ho zasahuje krátkymi údermu a tvrdými lakťami. Zápas sa mení na jednostrannú záležitosť.

Azevedo to nejakým spôsobom ustál, no lekár ho počas prestávky pôjde skontrolovať. Toto môže byť koniec a aj sa tak deje. Lekár nedovolí Azevedovi, aby pokračoval. Škvor sa stáva víťazom.

Výsledok: Daniel Škvor porazil Jonathana Azeveda v 1. kole (5:00) TKO

Slová víťaza: Dobre ma trafil tým jedným push-kickom, to mi na okamih vyrazilo dych. Tie pauzy boli nepríjemné. Nevedel som, čo od toho súpera čakať. Neurobil som to schválne. Dal som do toho prvého kola všetko. Dúfal som, že súper nebude pokračovať. Ďalšieho súpera si vyberať nebudem.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»MMA»Oktagon 30: Kopy do genitálií Brazílčan ustál, ale na Škvorov tlak nemal nárok