López sa stal celkovým víťazom pretekov okolo Katalánska

1.Davide FormoloTalianskoBora-Hansgrohe3:19:41 h
3.Maximilian SchachmannNemeckoBora-Hansgrohe+53 s
4.Dion SmithN. ZélandMitchelton-Scott+55 s
5.Alejandro ValverdeŠpanielskoMovista+55 s
6.Egan BernalKolumbiaSky+55 s

BARCELONA. Taliansky cyklista Davide Formolo sa stal víťazom nedeľňajšej záverečnej 7. etapy na pretekoch Okolo Katalánska, ktoré sú zaradené do prestížneho seriálu UCI World Tour.

Dvadsaťšesťročný jazdec tímu Bora-Hansgrohe zvíťazil po samostatnom úniku s náskokom 51 sekúnd pred Španielom Enricom Masom vo farbách Deceuninck-Quick Step. Úspech Bory podčiarkol tretím miestom Nemec Maximilian Schachmann (+53 s).

Formolo si na okruhoch v Barcelone pripísal iba druhé víťazstvo medzi profesionálmi, musel naň čakať takmer štyri roky. Predtým v máji 2015 ovládol 4. etapu na Giro d'Italia. Zásluhou Formola nemecké zoskupenie Bora-Hansgrohe dosiahlo 11. prvenstvo v tejto sezóne.

Z celkového prvenstva sa na 99. ročníku na Okolo Katalánska tešil Miguel Ángel López. Kolumbijčan z tímu Astana si v záverečnej etape v pohode udržal vedenie a napokon vyhral s náskokom 14 sekúnd pred Britom Adamom Yatesom (Mitchelton-Scott).

Tretiu priečku s odstupom 17 sekúnd obsadil ďalší Kolumbijčan Egan Bernal v drese tímu Sky.