Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Ohlasy: Posvätená Bartoliová, Bartoliová je panovníčka

(Autor: SITA/AP)
SITA|6. júl 2013 o 18:37

Ohlasy francúzskych médií na víťazstvo Marion Bartoliovej 6:1, 6:4 nad nemeckou tenistkou Sabine Lisickou vo finále dvojhry žien vo Wimbledone.

L´Equipe: "Bláznivé! Posvätená Bartoliová! Splnila si sen v chráme tenisu po tom, ako Lisická v sobotňajšom finále totálne skolabovala pod ťarchou udalosti a zobudila sa prineskoro až za stavu 1:6, 1:5. Bartoliová súperke sústavne držala hlavu pod vodou prostredníctvom veľkej agresivity a neskutočne svižného pohybu. Základný rozdiel však bol v hlave."

We Love Tennis: "Bartoliová je panovníčka! Išla za snom s celým srdcom a vnútrom, zanietením a urputnosťou. Potom upadla do eufórie, stále sa zdráhala uveriť. Bola šťastná, ale aj akoby zaskočená. Asi bude najvhodnejšie vychutnať si s ňou tento okamih taký, aký je - ako fľašu dobrého vína s opojnou vôňou a omamnými účinkami."

Parisien: "Neskutočná Marion Bartoliová! Splnil sa jej detský sen. Stala sa tretia Francúzka v otvorenej ére tenisu s grandslamovým titulom po Mary Pierceovej a Amélie Mauresmovej. Rovnako ako tieto predchodkyne pritom prehrala svoje prvé veľké finále, a to práve na Wimbledone v roku 2007."

Le Monde: "Bartoliovej triumf je obrovské prekvapenie. Na začiatku turnaja mala kurz 125 a málokto by na ňu stavil čo i len penny. Dokázala však využiť priaznivý žreb a zlyhania favoritiek. Cestou za titulom nečelila žiadnej hráčke z Top 15. Lisická bola väčšinu duelu tieňom tenistky, ktorá vyradila Serenu Williamsovú. Naopak, Francúzka si počínala ultra-agresívne a v mentálnej rovine dala Nemke lekciu."

Le Figaro: "Pritom ešte pred mesiacom prehrala na Roland Garros už v 3. kole s Francescou Schiavoneovou a zdala sa byť v hlbokom útlme. Dokázala však zdvihnúť hlavu dramatickým a neočakávaným spôsobom."

Súvisiace články