Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Nykänen ovládol vo Fínsku strieborné plátno

TASR|17. jan 2006 o 19:55

Helsinki 17. januára (TASR) - Bývalá fínska hviezda v skokoch na lyžiach Matti Nykänen naďalej priťahuje pozornosť svojich krajanov a svojím novým filmom ...

Helsinki 17. januára (TASR) - Bývalá fínska hviezda v skokoch na lyžiach Matti Nykänen naďalej priťahuje pozornosť svojich krajanov a svojím novým filmom o vlastnom živote pritiahol do fínskych kín rekordné počty návštevníkov.

Už v úvodný deň premietania jeho film "Matti - peklo patrí hrdinom" vypredal všetky sedadlá a dovedna ho videlo vyše 26.000 divákov. Predchádzajúci rekord fínskej kinematografie držala komédia "Zlí chlapci" z roku 2003, ktorú si za jeden večer prišlo pozrieť 20.000 návštevníkov. Fínska filmová nadácia navyše uviedla, že rekordný bol aj prvý víkend Nykänenovej autobiografie, keď si ho stihlo pozrieť až 92.000 ľudí.

Dielo režiséra Aleksiho Makelu sa stretlo s rozporuplnými ohlasmi zo strany kritikov, pričom najväčšiu pochvalu si vyslúžil herec Jasper Paakkonen za stvárnenie hlavnej postavy a jeho kontroverzného životného príbehu.

Súvisiace články