Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

NHL sa po 15 rokoch vracia do Winnipegu

(Autor: SITA)
SITA|31. máj 2011 o 20:00

Spoločnosť True North Sports and Entertainment v utorok oznámila, že kúpila od Atlanta Spirit klub Atlanta Thrashers a presťahuje ho do Winnipegu.

WINNIPEG. Nový tím by mal v metropole Manitoby hrávať už v sezóne 2011/2012. V minulosti v tomto kanadskom meste hrávali Jets a fanúšikovia volali po návrate klubu, ktorý sa v roku 1996 presťahoval do Arizony a v súčasnosti sa volá Phoenix Coyotes.

Predaj klubu ešte stále nie je definitívny, potvrdiť ho musí 21. júna na svojom zasadnutí v New Yorku Rada guvernérov NHL. Hlasovať za predaj Thrashers musí minimálne 75 percent členov Rady, na presťahovanie klubu do Winnipegu je potrebný nadpolovičný súhlas.

True North Sports and Entertainment kupuje Thrashers za 170 miliónov dolárov, v sume je aj 60 miliónov za presťahovanie do Winnipegu. Nový tím na mape NHL by mal hrať v MTS Centre, ktoré otvorili v roku 2004 s kapacitou 15-tisíc miest. Winnipeg bude s populáciou 762 600 obyvateľov najmenším trhom v rámci NHL.

O predaji klubu sa rokovalo dlhé týždne, detaily sa finalizovali v noci z pondelka na utorok. "Hokej v Kanade ešte nikdy nebol silnejší. Vraciame sa na miesto, z ktorého sme v roku 1996 nechceli odísť," povedal na tlačovej konferencii komisár NHL Gary Bettman.

Spoločnosť True North, ktorej majiteľmi sú David Thomson a Mark Chipman, vlastní halu MTS Centre i klub AHL Manitoba Moose. Po presune Thrashers do Winnipegu by sa mali sťahovať aj Moose, tí by v novej sezóne mali hrávať v St. John.

Atlanta stráca klub NHL druhýkrát v histórii. V rokoch 1972 až 1980 hrali v metropole Georgie Flames, klub sa následne presunul do Calgary. Thrashers pristúpili do NHL v rámci jej expanzie v roku 1999. Naposledy sa niektorý z klubov NHL sťahoval v roku 1997, keď sa Hartford presunul do Caroliny.

Súvisiace články