Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

NHL prinesie súboj Jágr vs. Selänne, ale aj mladých Slovákov

V NHL naďalej pokračuje aj fínska legenda Teemu Selänne, ktorý má už 43 rokov. (Autor: TASR/AP)
Tomáš Prokop|29. sep 2013 o 19:28

V uplynulej sezóne boli vo víťaznom tíme NHL dvaja Slováci. Počet slovenských hokejistov však nerástol. Teraz sa do prvých tímov presadili Tomáš Tatar s Richardom Pánikom a svoje šance zvýšili aj Tomáš Jurčo v Detroite, Martin Marinčin v Edmontone alebo M

1. Najväčší favoriti

Finalisti poslednej sezóny Boston a Chicago sa výraznejšie neoslabili a budú patriť k najväčším uchádzačom o Stanley Cup. Silné budú aj Pittsburgh, Los Angeles. Prekvapiť môže St. Louis, kde chytá Jaroslav Halák.

2. Silné tímy so Slovákmi

Chicago (Handzuš, Hossa), Boston (Chára), Detroit (Tatar, Jurčo) budú opäť patriť medzi najväčších favoritov na Stanleyho pohár. Nás môže tešiť, že vo všetkých troch tímoch má Slovensko výrazné zastúpenie.

3. Dva vrcholy

Sezóna bude mať tento rok svoj prvý vrchol už vo februári, keď je na programe olympijský turnaj v Soči. Pre hviezdy ako Marián Hossa, Zdeno Chára, Ľubomír Višňovský, Michal Handzuš je to asi posledná šanca na veľký olympijský úspech.

4. Forma Slovákov pred Soči

K tradičným slovenským lídrom sa môžu priblížiť aj ostatní. Andrej Sekera má šancu byť lídrom obrany Caroliny. Podobne sa po dlhých zraneniach vracia vo Philadelphie Andrej Meszároš. Dobrú sezónu potrebuje aj Jaroslav Halák v St. Louis, ktorý musí urovnať problémy s trénerom Hitchcockom.

5. Mladíci

K Tatarovi s Pánikom sa môžu pridať ďalší. Výborný kemp mal Marek Hrivík v New York Rangers a takisto Martin Marinčin v Edmontone či Tomáš Jurčo v Detroite.

6. Boj o naj hokejistu

Sidneyho Crosbyho zas zabrzdilo zranenie. To využil na cestu späť do boja o najlepšieho hráča sveta Alexander Ovečkin. Nesmieme však zabúdať ani na Jevgenija Malkina.

7. Menšie brankárske betóny

Vedenie NHL chce zvýšiť gólový priemer na zápas, ktorý klesol za sedem rokov zo 6,1 na 5,3. Aj preto zmenšili brankárom betóny. Je otázne, či to prinesie želaný efekt.

8. Jágr vs. Selänne

Obaja veteráni pokračujú v NHL ako štyridsaťjeden­, respektíve štyridsaťtriročný. Obaja sa môžu dostať na siedme miesto historickej tabuľky strelcov, kde je so 694 gólmi Mark Messier. Jágr dal zatiaľ 681 gólov a Selänne 675.

Súvisiace články