Bruins, Blackhawks či Wild. Ako dostali kluby NHL svoje názvy?

Klub Colorado Avalanche po výhre Stanley Cupu v roku 1996.

Bruins, Blackhawks či Wild. Ako dostali kluby NHL svoje názvy?

Klub Colorado Avalanche po výhre Stanley Cupu v roku 1996. (Autor: Twitter / Colorado Avalanche)
Klub Colorado Avalanche po výhre Stanley Cupu v roku 1996.
Klub Colorado Avalanche po výhre Stanley Cupu v roku 1996. (Autor: Twitter / Colorado Avalanche)
Šimon Čop|16. mar 2020 o 20:00 (aktualizované 2. aug 2022 o 16:20)

V NHL dnes mohli hrať San Jose Golden Gaters, Minnesota Voyaguers alebo Arizona Scorpions.

Národná hokejová liga má v súčasnosti 32 hrajúcich klubov. História niektorých siaha sto rokov naspäť, iné vznikli len pomerne nedávno.

Každý však má názov, s ktorým je spätý príbeh. Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo v NHL hrajú Bruins, Kings, Blue Jackets, Blackhawks, Panthers, Rangers či Flyers?

Odpovie vám článok, v ktorom sa pozrieme do histórie jednotlivých organizácií. O ich menách totiž niekedy rozhodli poriadne kuriózne situácie.

Anaheim Ducks

Keď dostala firma Walt Disney Co. práva na založenie nového hokejového klubu v Kalifornii, nebolo poruke príznačnejšie meno. Keďže je s touto spoločnosťou spojený film Mighty Ducks s hokejovou tematikou, vznikli Mighty Ducks of Anaheim.

Pod týmto názvom hrali s ikonickým logom a dresmi, ktoré im dodnes slúžia ako tretia sada, dvanásť sezón. Potom organizáciu odkúpili Henry a Susan Samueliovci a premenovali klub na Anaheim Ducks.

Súčasný design dresov Anaheimu Ducks, v ktorom je zakomponované pôvodné logo Mighty Ducks of Anaheim.
Súčasný design dresov Anaheimu Ducks, v ktorom je zakomponované pôvodné logo Mighty Ducks of Anaheim. (Autor: Twitter / Anaheim Ducks)

Arizona Coyotes

Keď Winnipeg Jets vyhlásili v decembri 1995, že organizáciu presunú do americkej púšte, začali sa dišputy o novom mene. Majitelia sa rozhodli túto voľbu prenechať fanúšikom.

Organizácia prijala viac než desaťtisíc lístkov, z ktorých najviac nieslo slovíčko Coyotes. Kojot je zviera symbolizujúce Arizonu. Na druhom mieste sa umiestnili Scorpions.

Klub v roku 2014 ohlásil zmenu názvu z Phoenix Coyotes na Arizona Coyotes.

Boston Bruins

Art Ross nie je zodpovedný len za dizajn nového puku či bránok. Takisto je stvoriteľom názvu bostonského klubu, ktorý je členom The Original Six.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Bruins, Blackhawks či Wild. Ako dostali kluby NHL svoje názvy?