NHL: Hossa dal dva, Roenick na méte 500 gólov

Center San Jose Sharks Jeremy Roenick dosiahol v zápase s Phoenixom svoj 500. gól v profilige. Na snímke ho oslavuje so synom Brettom. (Autor: AP)
SITA|11. nov 2007 o 07:34

>NEW YORK 11. novembra (SITA) - Šiesti Slováci bodovali v sobotňajších zápasoch zámorskej NHL. Už tretí víťazný gól v sezóne strelil v drese Islanders Miroslav Šatan, tentoraz v presilovke ...

NEW YORK 11. novembra (SITA) - Šiesti Slováci bodovali v sobotňajších zápasoch zámorskej NHL. Už tretí víťazný gól v sezóne strelil v drese Islanders Miroslav Šatan, tentoraz v presilovke prekonal gólmana New Jersey Martina Brodeura. Atlante zase nestačili ani dva presné zásahy Marián Hossu a Thrashers podľahli Caroline 3:5. Asistenciu pri víťaznom góle si pripísal obranca Bruins Zdeno Chára. Najväčšiu drámu a nebývalý obrat však pripravili divákom hokejisti Los Angeles. „Králi“ prehrávali v dueli s Dallasom už 0:4, no nakoniec aj vďaka gólu Ladislava Nagya a asistenciám Ľubomíra Višňovského a Michala Handzuša sa predsa len tešili po predĺžení z víťazstva.

Hokejisti Ottawy sa po výpadku s Washingtonom dostali do starých koľají až v tretej tretine súboja s Montrealom. Brankár Huet držal čisté konto 54 minút a zdalo sa, že smeruje k druhému shutoutu v sezóne. Potom však prišli dva zlepené góly z hokejok Alfredssona a Neila, ktoré skóre obrátili. Výsledok potom spečatil do prázdnej bránky Alfredsson.

Boston vďačí za pretrhnutie štvorzápasovej šnúry prehier gólmanovi Timovi Thomasovi. Hráči Buffala na neho vyslali 46 striel, do siete však prešla iba jediná. Víťazný gól „medveďov“ strelil Chuck Kobasew kurióznym spôsobom, keď vyrazený puk trafil vo vzduchu bekhendom pomedzi svoje nohy.

Hviezdou Islanders v posledných zápasoch je slovenský krídelník Miroslav Šatan, ktorý v treťom dueli po sebe dokázal streliť víťazný gól svojho tímu. "Takto to vyšlo a je zbytočné analyzovať prečo. Ja som rád, že moje góly pomáhajú tímu,“ komentoval svoj netradičný „hetrik“ rodák z Topoľčian. Šatan bodoval v siedmich stretnutiach v rade, v ktorých nazbieral 5 gólov a 5 asistencií.

Útočník Philadelphie Štefan Ružička má za sebou prvú bitku v NHL. Na začiatku druhej tretiny zápasu s Pittsburghom sa pobil s Darrylom Sydorom a rozhodcovia ho potom poslali predčasne do šatní. Dvadsaťdvaročný Slovák tak nevidel naživo hladké víťazstvo Flyers 5:2.

V drese Atlanty naberá dych Marián Hossa, no ani jeho dva presné zásahy nestačili na zdolanie Caroliny. Starší z bratov Hossovcov na začiatku druhej tretiny v oslabení získal pre domácich jedonogólový náskok (2:1) a potom v poslednej časti hry svojim šiestym tohtosezónnym gólom znižoval na 3:4. Celkovo vyslal Hossa na bránku súpera sedem striel.

Veľké oslavy vypukli v San Jose, keď v 27. min strelil Jeremy Roenick víťazný gól v súboji s Phoenixom. Rodák z Bostonu totiž ako 40. hráč v histórii pokoril hranicu 500 strelených gólov. Z Američanov sú pred ním iba Joe Mullen (502) a stále aktívny Mike Modano (512).

Neuveriteľný večer zažila hala Staples Center v LA, kde zavítal Dallas. Hostia si v prvých dvoch tretinách vytvorili štvorgólový náskok a gólmanovi hostí Martymu Turcovi chýbalo necelých osem minút k ďalšiemu čistému kontu v kariére. Chystané oslavy sa však rýchlo zmenili na nočnú moru. „Králi“ totiž v rozpätí piatich minút a siedmich sekúnd strelili 5 gólov, čo je nový rekord klubu. Stačilo im na to šesť striel. „Tretia tretina bola brutálna. Je to zahanbujúce, nemôžem to nazvať inak ako nedostatok rešpektu. Nemôžeme totiž čakať na to, že zápas sa sám vyhrá. Nakoniec sme šťastní, že máme aspoň bod,“ komentoval nevídaný obrat brankár Turco. Ten extra bod pre „hviezdy“ z Texasu zachránil v poslednej minúte Mike Modano, no v predĺžení s nadšením hrajúci dosiahli vďaka Kopitarovi dotiahli duel k veľkému víťazstvu. Slovenský rukopis mali štyri góly v podaní Kings. Ľubomír Višňovský prihrával na prvý aj vyrovnávajúci štvrtý gól, Michal Handzuš asistoval pri druhom presnom

zásahu a Ladislav Nagy svojim štvrtým gólom v sezóne upravoval na 5:4.

Výsledky:

• Otawa - Montreal 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 55. Alfredsson (Heatley, Fisher), 57. Neil (Volčenkov, McAmmond), 60. Alfredsson (Heatley) - 12. A. Markov (Koivu, Ryder). Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:29. Brankári: Gerber - Huet. Diváci: 20 065

• Boston - Buffalo 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 39. Sturm (Savard), 49. Kobasew (CHÁRA, Wideman) - 49. Paille (Lydman, Gaustad). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:46. Brankári: Thomas - Miller. Diváci: 17 565

• Toronto - New York Rangers 2:3 po samostatných nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. Ponikarovskij (Antropov, I. White), 39. Ponikarovskij (Wozniewski, Sundin) - 22. Shananan (Avery, Gomez), 23. Avery (Shanahan, Girardi), rozhodujúci nájazd premenil Shanahan. Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Tucker - Avery (obaja na 5 min), presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:27. Brankári: Toskala - Valiquette. Diváci: 19 503

• New York Islanders - New Jersey 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 18. Vašíček (Campoli, Park), 47. ŠATAN (Hunter, Campoli) - 42. Zubrus (Rachůnek). Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:21. Brankári: DiPietro - Brodeur. Diváci: 15 361

• Philadelphia - Pittsburgh 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Góly: 2. Timonen (Briere, Lupul), 8. Knuble (Briere, Timonen), 26. Lupul (M. Richards, Timonen), 48. Briere (M. Richards, Timonen), 60. Hartnell (M. Richards) - 29. Malkin (Ryan Whitney, Crosby), 40. Gončar (Malkin, Ryan Whitney). Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Smith na 5 min, RUŽIČKA na 5 min + DKZ, Coburn na 10 min – Sydor na 5 min, Malone na 5+10 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:31. Brankári: Biron - Fleury. Diváci: 19 589

• Washington - Tampa Bay 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)

Góly: 39. Ovečkin (Green, Poti), 56. Fleischmann (Poti, Viktor Kozlov) - 33. Kuba (Ouellet, Lecavalier), 42. Prospal (Lecavalier, St. Louis), 43. St. Louis (Prospal, Lukowich), 53. Craig (Prospal, Gratton), 60. Ranger (B. Richards). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:34. Brankári: Kölzig - Holmqvist. Diváci: 14 617

• Atlanta - Carolina 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 3. Perrin (Viač. Kozlov), 25. MARIÁN HOSSA (Perrin, Klee), 46. MARIÁN HOSSA (T. White) - 20. Brind´Amour (Ray Whitney, Stillman), 26. Justin Williams (E. Staal, Seidenberg), 28. Brind´Amour (Ray Whitney, Justin Williams), 43. Stillman (Cole, Hedican), 59. E. Staal (Commodore, Stillman). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:29. Brankári: Pavelec - Ward. Diváci:18 545

• Nashville - Columbus 4:3 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Bonk (Hamhuis, Koistinen), 31. Židlický (Suter, Legwand), 41. Tootoo (Gelinas, Nichol), rozhodujúci nájazd premenil Erat - 14. Glencross (Fritsche), 55. Malhotra (Fiodorov, Chimera), 56. Žerdev (Novotný, Glencross). Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:39. Brankári: Mason - Norrena (45.-48. Leclaire). Diváci: 15 947

• Calgary - Edmonton 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Góly: 18. Tanguay (Conroy, Iginla), 52. Regehr (Nolan, Lombardi) - 3. Gagner (Cogliano, Reasoner), 20. Nilsson (Cogliano, Gilbert), 48. Horcoff (Penner, Tärnström), 54. Horcoff (Tärnström, Nilsson). Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Nyström – Rourke (obaja na 5 min), presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:35. Brankári: Kiprusoff - Garon. Diváci: 19 289

• San Jose - Phoenix 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 24. Setoguchi (Pavelski, J. Thornton), 27. Roenick, 46. Mitchell (Ehrhoff), 51. Ozolinš (J. Thornton) - 9. Reinprecht (Mueller, Doan). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:23. Brankári: Nabokov - Auld. Diváci: 17 496

• Los Angeles - Dallas 6:5 po predĺžení (0:2, 0:2, 5:1 - 1:0)

Góly: 53. D. Brown (VIŠŇOVSKÝ), 55. S. Thornton (HANDZUŠ, Zeiler), 56. Frolov (Armstrong, J. Johnson), 56. Kopitar (D. Brown, VIŠŇOVSKÝ), 58. NAGY (Stuart, Frolov), 63. Kopitar (Frolov, Modrý) - 17. Morrow (Lehtinen, Modano), 19. Ribeiro (Robidas), 31. Conner (Halpern, Robidas), 38. Halpern (Zubov), 59. Modano (Morrow, Zubov). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:25. Brankári: LaBarbera (41. Aubin) - Turco. Diváci: 18 118

Domov»Hokej»NHL»NHL: Hossa dal dva, Roenick na méte 500 gólov