New York je doma stále stopercentný

(Autor: SITA/AP)
SITA|14. dec 2012 o 08:13

Basketbalisti New York Knicks neprehrali ani v deviatom domácom zápase sezóny v NBA, keď vo štvrtok zdolali Los Angeles Lakers 116:107.

NEW YORK. Knicks majú domácu bilanciu 9 - 0 prvýkrát od sezóny 1992/93. Tím z Madison Square Garden si výhrou upevnil pozíciu lídra Východnej konferencie NBA.

Lakers prehrali štvrtýkrát v rade, šiestykrát z posledných siedmich duelov a naďalej sa trápia. Ich trénerovi Mikovi D´Antonimu nevyšiel návrat do Madison Square Garden. V domácom drese exceloval Carmelo Anthony, ktorý 22 zo svojich 30 bodov dosiahol ešte v prvej štvrtine.

V tretej však musel po strete s Dwightom Howardom pre zranenie odstúpiť. Podľa ESPN bol posledným hráčom, ktorý odohral v zápase menej ako 22 minút a dal minimálne 30 bodov, David Robinson v roku 1995.

Druhú prehru v rade dosiahli hráči San Antonia. Po stredajšom neúspechu v Salt Lake City s Utahom nestačili o deň neskôr ani na Portland (90:98), čo sa nečakalo. Desiatu prehru v rade zaznamenalo Charlotte, tentoraz sa nepresadilo na palubovke Atlanty.

Portland - San Antonio 98:90 (23:21, 26:24, 27:24, 22:21)

Atlanta - Charlotte 113:90 (30:19, 30:24, 31:31, 22:16)

New York - Los Angeles Lakers 116:107 (41:27, 27:22, 25:31, 23:27)