Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Neumannová sa pustila do futbalu

Sportnet|2. nov 2006 o 00:00

PRAHA - Kateřina Neumannová (na snímke ČTK) ako čestná prezidentka futbalového klubu 1. FC Brno? Znie to zvláštne, ale nič nie je nemožné. Slávna česká bežkyňa na lyžiach, olympijská víťazka z Turína a majsterka sveta totiž so svojou marketingovou skupin

FOTO

ou rozšírila pole pôsobnosti práve do moravského prvoligového tímu.

"Kontrolná otázka: Viete, na akom mieste je Brno v aktuálnej tabuľke?" zaznelo z novinárskeho pléna na včerajšej tlačovej konferencii. "Ôsme," trafila 33-ročná Neumannová bez zaváhania. Vo vedení klubu má kamarátov, tak vzniklo zvláštne spojenie futbalu a lyžovania. "Ak budem mať chvíľu času, na futbal do Brna prídem. Začala som im fandiť," povedala.

Neumannovej tím sa marketingovo stará aj o veslárku Knapkovú, guliara Machuru mladšieho či bežca na lyžiach Koukala. Zatiaľ však vrhá všetky sily do svojej poslednej pretekárskej sezóny, do obchodovania sa pustí až na budúci rok.

"Že by som bola prezidentkou futbalového klubu? Tak ďaleko sme sa ešte nedostali," vravela. "To by ste museli riešiť kapríkov, však?" zaznela vtipná otázka na tému korupcie v českom futbale. Neumannová však zvážnela. "Brno také problémy neriešilo, preto som na spoluprácu prikývla," vysvetlila.

Ako manažérka určite bude pôsobiť aj v ďalších rokoch seriózne, stala sa totiž až do roku 2009 tvárou firmy Mercedes, od ktorej môže mať akékoľvek auto. Teraz využíva veľkokapacitné Viano, rovnako ako skokan na lyžiach Jakub Janda. "V poslednom čase je mi aj to malé," glosovala svoje časté cesty na preteky a sústredenia s dcérkou Lucinkou v "plnej poľnej".

O Neumannovej športovom, ale i mimošportovom živote vyjde v novembri kniha s názvom Kateřina, moje tři zlata. Ktoré z nich je najcennejšie? "To živé, samozrejme," usmiala sa. (čtk)

Súvisiace články