Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Nesmú sa vzdávať a pôsobiť odovzdane

Sportnet|Publikované 22. okt 2008 o 00:00

Basketbalisti Slávie TU Košice si musia zvykať, že okrem Dolného Kubína bude pre nich v tejto sezóne ťažké niekoho z ostatných nachytať na hruškách.

Najmä doma sa však o to budú zo všetkých síl pokúšať. Aj dnes proti Popradu.

KOŠICE. Svojím spôsobom je dnešný súper v extralige nováčikom, ale iba názvom. Ide totiž o klub, ktorý doteraz sídlil vo Svite a v tomto ročníku sa presťahoval na nové pôsobisko o pár kilometrov ďalej. Teraz už teda používa názov Chemosvit Poprad.

Súperovi padalo aj "zo šatne"

Košičania majú čo naprávať, veď v sobotu dopadli veľmi neslávne v Komárne, kde ich "vyfackali". Prehra 51:116 bola ozaj ťažká, technici inkasovali 17 (!) trojok. "Takto nemôžeme brániť. Treba však povedať, že domáci mali taký deň, že by im to padlo asi aj zo šatne. My sme mali tiež veľa pokusov, ale strelecká úspešnosť bola nízka," skonštatoval tréner Slávie TU Jozef Rešetár a dodal, že napriek jasnému skóre sa diali nepekné veci. "Domáci stolík robil s časom naozaj zázraky, o čom svedčí skutočnosť, že rozhodcovia na to písali po stretnutí sťažnosť."

Treba sa otriasť

Porážka o 65 bodov pôsobí hrôzostrašne, no dalo sa čakať, že môžu prísť aj takéto výprasky. Košičania totiž môžu skákať len toľko, koľko im financie dovolia, a tak v tejto sezóne hrajú prakticky len s odchovancami na viac-menej amatérskej báze. Dôležité preto je najmä to, aby sa pri takýchto výsledkoch dokázali otriasť a ísť ďalej. "Presne tak. No z takej prehry sa musíme poučiť. Neberieme to ako tragédiu, lebo sme dali širší priestor mladíkom z lavičky, keďže už skoro bolo jasné, že náskok domácich je nedostižný. My sa musíme sústrediť na zápasy, v ktorých máme väčšie šance uspieť."

Proti nabitému Popradu

Dnes o 19. hod. v hale na Palackého ulici hostia technici Poprad. Tomu sa síce príliš vstup do sezóny nevydaril, ale je to aj dôsledok ťažkého vyžrebovania, inak majú Podtatranci veľmi silný a skúsený káder. "S majstrovským Pezinkom napríklad prehrali len nešťastne o dva body. Keď sa pozrieme na súpisku, je nabitá, veď mená ako Ingles, Sedmák, Klarič, Práznovský či Laco o niečom hovoria," uvedomuje si J. Rešetár. Košičania, ktorí chcú vybojovať záchranu v najvyššej súťaži, to však doma skrátka musia skúšať stále. Veď aj favorit môže vychytiť slabší deň. "Iste. Všetko je to o obrane. Tá musí byť spoľahlivá, čo nám v Komárne nevychádzalo. Chlapci sa nesmú vzdávať za žiadneho stavu. Nie ako v sobotu, keď sme pôsobili dosť odovzdane."

Súvisiace články