Nemecko - I. liga - sobota

SITA|13. sep 2008 o 18:10

BERLÍN 13. septembra (SITA) - Futbalisti úradujúceho nemeckého ligového šampióna Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom zápase 4. kola I. bundesligy rozdielom triedy 3:0 na ihrisku Kolína, keď na hracej ...

BERLÍN 13. septembra (SITA) - Futbalisti úradujúceho nemeckého ligového šampióna Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom zápase 4. kola I. bundesligy rozdielom triedy 3:0 na ihrisku Kolína, keď na hracej ploche dominovali najmä v druhom polčase. Gólové hody a dramatické zvraty videli diváci v Dortmunde a Hamburgu. Borussia doma prehrávala v 53. minúte so Schalke už 0:3, ale vylúčenie hosťujúceho Pandera pomohlo domácim pred vypredaným osemdesiattisícovým "kotlom" fanúšikov aspoň vyrovnať na konečných 3:3. Hamburg dokázal otočiť zápas s Leverkusenom, v ktorom prehrával 0:2. Aj tu sa ukázal ako rozhodujúci moment vylúčenie hosťujúceho Friedricha.

Výsledky sobotňajších zápasov 4. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy 2008/2009:

1. FC Kolín - Bayern Mníchov 0:3 (0:0)

Góly: 53. a 60. Toni, 90.+ Podolski, 50 000 divákov

Hoffenheim - VfB Stuttgart 0:0

26 400 divákov

Hamburg - Bayer Leverkusen 3:2 (1:2)

Góly: 36. Guerrero, 51. Olič, 72. Petrič - 4. Barnetta, 24. Helmes, ČK: 40. M. Friedrich (Bayer), 55 000 divákov

Hertha Berlín - Wolfsburg 2:2 (0:1)

Góly: 57. Kacar, 85. Cicero - 4. Ricardo Costa, 90. Riether, 35 000 divákov

Werder Brémy - Cottbus 3:0 (0:0)

Góly: 75. Diego, 80. Frings, 83. Sanogo, 40 000 divákov

Borussia Dortmund - Schalke 04 3:3 (0:2)

Góly: 67. Subotič, 70. a 89. Frei (z pok. kopu) - 20. Farfan (z pok. kopu), 39. Rafinha, 54. Westermann, ČK: 73. Pander (Schalke), 80 552 divákov