Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Návrat Smytha do Edmontonu brzdia zdravotné problémy Brulea

Ryan Smyth. (Autor: SITA)
TASR|26. jún 2011 o 11:43

Návrat hokejového veterána Ryana Smytha z klubu zámorskej NHL Los Angeles Kings do Edmontonu Oilers sa komplikuje.

EDMONTON.

Podľa pôvodnej dohody mal Smyth odísť do Oilers výmenou za útočníka Gilberta Brulea a pozíciu vo štvrtom kole draftu. Vedenie Kings má však obavy zo zdravotného stavu Brulea, a tak nemieni túto dohodu uzavrieť.

Podľa informácií kanadského portálu tsn by Kings súhlasili, aby bol Brule súčasťou výmeny, pričom uvažujú o jeho vykúpení zo zmluvy. Podľa kolektívnej zmluvy však nie je možné takýto krok urobiť v prípade zraneného hráča.

Zástupcovia Los Angeles, Edmontonu i vedenia NHL sa počas draftu neúspešne snažili vyriešiť podmienky tohto prestupu. V prípade, ak sa oba kluby napokon dohodnú na návrate Smytha do Edmonton, je pravdepodobné, že Brule napokon nebude súčasťou výmeny. V rámci diskusie údajne padlo i meno Sheldona Souraya, no Kings v súčasnosti nemajú záujem o 34-ročného obrancu.

Smyth pôsobil v Edmontone 12 sezón, po ktorých v roku 2007 odišiel do New Yorku Islanders. Po dvoch sezónach v Colorade odohral posledné dva ročníky v drese Los Angeles Kings. V uplynulej sezóne nazbieral v 82 dueloch 47 bodov (23+24).

Súvisiace články