Nadal začal antukovú sezónu víťazne

Španielsky tenista Rafael Nadal postúpil do 2. kola turnaja ATP v Riu de Janeiro. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. feb 2015 o 09:51

Brazílčana Thomaza Bellucciho zdolal v Riu de Janeiro 6:4, 6:1.

RIO DE JANEIRO. Antukový kráľ Rafael Nadal má za sebou prvý zápas na tomto povrchu v sezóne. Na turnaji ATP v Riu de Janeiro si v prvom kole poradil s domácim Thomazom Belluccim 6:4, 6:1.

Štvrťfinalista Australian Open na rozdiel od uplynulých sezón nemá pri vstupe do antukovej fázy sezóny žiadne zdravotné problémy.

"Dôležité je odohrať čo najviac takýchto ťažkých zápasov. Nikdy nie je ľahké zdolať súpera v jeho rodnej krajine, kde má silnú podporu. Z antuky mám dobrý pocit, som v druhom kole a to sa počíta," uviedol deväťnásobný víťaz Roland Garros.

V prvom sete súboja dvoch ľavákov sa ešte nevyhol viacerým nevynúteným chybám a raz prehral svoje podanie. V druhom sa cez dva brejky rýchlo dostal do vedenia 4:0 a zápas s prehľadom doviedol do víťazného konca.

"Prvý set bol vyrovnaný, Thomaz je na tomto povrchu nebezpečný protivník. Do druhého som vstúpil lepšie a cítil som sa uvoľnene," priznal Nadal.

Vo štvrtok ho v osemfinálovom druhom kole čaká krajan Pablo Carreno-Busta.