Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Nadal si zatrénoval v Šanghaji, sužuje ho slepé črevo

SITA|Publikované 7. okt 2014 o 13:13

Španielsky tenista bol v nedeľu v nemocnici, dostal antibiotiká a vyzeralo to na operáciu.

ŠANGHAJ. Španielsky tenista Rafael Nadal si v utorok zatrénoval v Šanghaji pred svojím stredajším vstupom do turnaja ATP World Tour Masters 1000 Rolex.

Informoval o tom prostredníctvom svojej oficiálnej prezentácie na Facebooku, pridal fotografiu ako dôkaz. Ohľadom pondelňajších dohadov zároveň uviedol, že mal problémy so slepým črevom, nie žalúdkom.

Riziko je veľmi nízke

"Nejdem na operáciu, čo je pre mňa skvelá správa. Dnes som si zatrénoval trištvrte hodiny a zajtra to skúsim."

"Riziko, že môj stav sa po troch dňoch sústavného zlepšovania zvrtne nesprávnym smerom, je veľmi, veľmi nízke," citovala Nadala agentúra The Associated Press.

Španiel začal pociťovať ťažkosti v sobotu, v nedeľu bol v nemocnici, dostal antibiotiká a vyzeralo to na chirurgický zákrok.

Zrušil pondelkový tréning

Nadal zrušil svoj pondelňajší tréning a s odvolaním sa na asistenta trénera Francisca Roiga to údajne bolo pre žalúdočnú virózu. Referovali o tom viaceré špecializované weby, napríklad Tennis World či Live Tennis.

Druhý muž renkingu Nadal mal v 1. kole voľný žreb a v stredu v 2. kole nastúpi na derby proti krajanovi Felicianovi Lópezovi.

Dvadsaťosemročný ľavoruký Malorčan Nadal minulý piatok vo štvrťfinále v Pekingu prehral z náskoku setu a brejku so slovenským kvalifikantom Martinom Kližanom.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.