Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na zaváhanie Mostu sa hádzanárky Iuventy nechcú spoliehať

Tatiana Trehubová. So Zlínom čaká krajší zápas ako s Prešovom. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 10. apr 2015 o 22:00

V sobotu sa rozhodne o víťazovi WHIL, najbližšie k primátu má michalovské družstvo, ktoré hostí Zlín.MICHALOVCE. Trinásty ročník slovensko-českej súťaže hádzanárok je na konci.

V sobotu podvečer sa jeho ďalšia kapitola uzavrie zápasmi posledného 22. kola, ktoré sa odohrá v jednotnom čase o 18. hodine.

Stále nie je rozhodnuté o celkovom víťazovi súťaže, pretože vedúca Iuventa Michalovce má pred druhým Baníkom Most iba jednobodový náskok.

Vlaňajší víťaz WHIL má všetky tromfy vo svojich rukách.

Hrá na domácej pôde, na ktorej ešte v tejto sezóne ani raz nezakopol, a ak na túto sériu nadviaže aj dnes, môže opäť oslavovať.

Krajšie a spontánnejšie

Poslednou prekážkou Iuventy v ceste za obhajobou interligového primátu bude český Zlín, ktorý v Zemplíne určite nepredá kožu lacno, pretože s Olomoucom stále bojuje o poslednú miestenku v českom play-off.

„Bude to určite zaujímavý súboj. Zlín tu príde so svojimi cieľmi, my máme tiež svoje. Chceme vyhrať a nespoliehať sa nato, že Poruba doma porazí Most,“ povedala na úvod Tatiana Trehubová, kanonierka Michaloviec.

Kým vlani Zemplínčanky rozhodli o svojom triumfe v súťaži už v predstihu, teraz musia bojovať až do posledného zápasu. „Stále o ničom nie je rozhodnuté, takže toto víťazstvo a pozápasová radosť by boli o to krajšie a spontánnejšie, ako keby už bolo dopredu isté, že skončíme prvé. Aj diváci aspoň uvidia duel, v ktorom ešte pôjde o veľa,“ hovorila slovenská reprezentantka.

Dvojnásobne sústredené

Pred týždňom dosiahli zverenky trénera Františka Urbana povinné víťazstvo v derby s Prešovom, ale ich výkon mal od ideálu veľmi ďaleko.

Teraz musia rozhodne pridať, lebo do cesty sa im postaví aj kvalitnejší súper, ako boli Šarišanky.

„Ťažko sa nám s Prešovom hralo, my sme sa prispôsobili jeho pomalej hre. Bývajú aj také zápasy, ale Zlín bude už iným súperom, bude hrať na rýchle protiútoky, vie zahrať aj druhú vlnu, podľa mňa to bude dnes určite krajšie stretnutie.“

Lodivod žlto-modrých sa naposledy sťažoval aj na slabú koncentráciu jeho hráčok, v sobotu si nato budú musieť dať pozor takisto, zvlášť keď pri prípadnom vyššom náskoku budú mať v mysli už majstrovské oslavy.

„Tréner nás nato upozorňuje pred každým zápasom, aj teraz nám to už prízvukoval. Proti Zlínu musíme byť preto koncentrované a sústredené dvojnásobne,“ dodala T. Trehubová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.