Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Na MS Macypura a Belenyesiová

Sportnet|16. mar 2006 o 00:00

CALGARY - Aj na svetovom šampionáte v Calgary, podobne ako na majstrovstvách Európy v Lyone, budú Slovensko zastupovať dvaja sólisti - Jacqueline Belenyesiová a Igor Macypura. Na majstrovstvách sveta, ktoré sa začínajú v pondelok, čaká oboch premiéra.

Na kontinentálnom šampionáte skončila Belenyesiová na 23. mieste. V Calgary sa predstaví v konkurencii ďalších 45 krasokorčuliarok z 35 krajín, takže ju čaká najskôr kvalifikácia o postup do 30-členného poľa, ktoré sa predstaví v krátkom programe.

Dvadsaťročná Košičanka cestuje do Kanady v piatok ráno, kvalifikáciu má na programe v stredu. Igor Macypura môže v Calgary presvedčiť členov exekutívy Slovenského olympijského výboru (SOV), že sa pomýlili, keď ho nenominovali na ZOH. Dvadsaťročný rodák z Kyjeva si vybojoval miestenku do Turína, napokon sa však do nominácie nedostal. Zavážilo jeho 30. miesto na ME v Lyone. Teraz chce toto sklamanie odčiniť, čaká ho však tvrdý boj, do súťaže mužov sa totiž prihlásilo 42 krasokorčuliarov z 34 krajín. Kvalifikácia je na programe v pondelok, krátky program je o deň neskôr a voľné jazdy vo štvrtok. (sita)

Súvisiace články